Idealne dopełnienie bukietu – czyli o eustomie słów kilka

Strona główna/Bez kategorii/Idealne dopełnienie bukietu – czyli o eustomie słów kilka

Tulipan przypominający różę czy róża przypominająca tulipana? To pytanie często pojawia się w głowach osób, które pierwszy raz widzą eustomę wielkokwiatową. Ten nietypowy kwiat przywędrował do Polski z dalekiego Teksasu, jednak jego największe hodowle można znaleźć w Japonii i Nowej Zelandii. Charakterystyczna budowa eustomy sprawia, że chętnie sięgają po niego nie tylko miłośnicy roślin domowych, ale także florystki.

Pąków w eustomie nigdy za wiele!

Aby zrozumieć wyjątkowość eustomy, trzeba sięgnąć po informacje dotyczące jej morfologii. Jest to bylina krótkowieczna z rodziny goryczkowatych. Jej pędy mogą osiągnąć nawet 70-80cm wysokości. Charakterystyczną cechą eustomy jest jednak to, że jej rośliny wypuszczają więcej niż jeden pąk. Niektóre z nich mogą rozwinąć nawet kilkadziesiąt pięknych kwiatów, które do złudzenia przypominają fuzję róży z tulipanem. Jako kwiat pokojowy, eustoma jest bardzo prosta w pielęgnacji. Lubi delikatnie zacienione stanowiska, dlatego dobrze rozwija się w polskim klimacie, który słynie z pochmurnej pogody. Przy żyznym podłożu bogatą w próchnicę, eustoma wymaga podlewania dopiero wtedy, gdy staje się ono całkowicie suche. Eustoma jest świetnym wyborem dla osób, które marzą o pięknym kwiecie w domu, a nie mają zbyt dużo czasu na opiekę nad nim. Ta roślina ma też jednak inne zastosowanie.

Bukiet ślubny z białą eustomą, różami, różami gałązkowymi i piwonią

Bukiet ślubny z białą eustomą, różami, różami gałązkowymi i piwonią

Bukiet urodzinowy z kwiatów mieszanych z fioletową eustomą

Bukiet urodzinowy z kwiatów mieszanych z fioletową eustomą

Flowerbox urodzinowy z biało-różową eustomą, goździkami i różami

Flowerbox urodzinowy z biało-różową eustomą, goździkami i różami

Bukiet ślubny w pastelowych kolorach z białą eustomą

Bukiet ślubny w pastelowych kolorach z białą eustomą, dalią, różami angielskimi, różami gałązkowymi

Niezastąpiona w bukietach

Eustoma nadaje się też na kwiat cięty – jest więc często wykorzystywana we florystyce. Na rynku dostępne są sadzonki różnych gatunków tej rośliny, które różnią się barwą płatków. Gama kolorystyczna kwiatów eustomy jest bardzo szeroka – może być kremowa, liliowa, zielona, brązowawa czy biało-różowa. Za co jeszcze tak bardzo lubią ją florystki? Jej kwiaty są tak rozłożyste, że optycznie powiększa nawet skromne bukiety. Często używa się jej w kompozycjach mieszanych. Eustoma należy do kwiatów, które niezależnie od koloru można wręczać na wiele różnych okazji – można podarować ją zarówno członkowi rodziny, jak i ukochanej osobie. Pąki eustomy są jednak same w sobą wyjątkową dekoracją, która zachwyci każdego obdarowanego.

Eustoma, czyli kwiatowa druhna panny młodej

Eustoma komplementuje piękno innych kwiatów, dzięki czemu często towarzyszy pannom młodym podczas ślubu. Bukiet z eustomy białej można wzbogacić na przykład lawendą. Jej drobne płatki będą nie tylko kolorowym akcentem, ale wypełnią też pustą przestrzeń. Panny młode, które lubią eksperymentować, często łączą fioletowe eustomy z kontrastującymi kolorami, jak na przykład czerwień róż lub tworzących harmonijne przejścia różami i kremami piwonii. Tworzą w ten sposób bujne bukiety, które zachwycają intensywnością kolorów na tle białej sukni ślubnej. Odpowiednio przygotowana eustoma ma też bardzo cenioną wśród kwiatów ciętych zaletę – zachowuje świeżość i nienaganność nawet przy długim przebywaniu poza wazonem z wodą. Florystki z białostockiej kwiaciarni Girlanda zaprojektowały już wiele bukietów z eustomy, które wzbudziły zachwyt u wszystkich panien młodych. Zapraszamy do odwiedzenia nas i skomponowania idealnego bukietu na różne okazje – nie tylko na ślub!

Bukiet ślubny w różowo-malinowych odcieniach z białą eustomą

Bukiet ślubny w różowo-malinowych odcieniach z białą eustomą

 Flowerbox z kwiatow mieszanych z zieloną eustomą

Flowerbox z kwiatow mieszanych z zieloną eustomą

Bukiet ślubny z mieszanych kwiatów z różową eustomą

Bukiet ślubny z mieszanych kwiatów z różową eustomą

Bukiet ślubny z białą eustomą, piwoniami, różami i eukaliptusem

Bukiet ślubny z białą eustomą, piwoniami, różami i eukaliptusem

2020-11-10T18:19:24+00:00