Zawarcie związku małżeńskiego jest chwilą bardzo ważną dla każdej Pary, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby ślub był magiczny i wyjątkowy. Z tego powodu coraz chętniej decydujemy się na śluby w plenerze. Są one nie tylko naturalne, ale również kojarzą się z lekkością i wzbudzają zachwyt gości.
Miłość i naturalny klimat
Matka Natura dała nam wszystko, abyśmy czerpali z niej inspirację oraz mogli się cieszyć niezapomnianymi widokami. Dlatego śluby w plenerze z każdym rokiem zyskują na popularności oraz są realną konkurencją dla tradycyjnych uroczystości salowych. Ponadto wszechobecna zieleń, świeże powietrze oraz wiosenno-letni klimat sprawiają, że goście z zaciekawieniem pojawiają się na tego typu weselu. Oprócz widoków, które w typowych “ślubnych” miejscach są niezwykłe, bardzo ważne są dekoracje florystyczne, ponieważ upiększają ceremonię i podkreślają klimat uroczystości.
Do dekoracyjnych akcentów ślubnych na łonie natury zaliczamy:
- pergole kwiatowe,
- girlandy z zieleni,
- bukiety,
- dekoracje krzeseł,
- płatki róż,
- kompozycje kwiatowe,
- wolnostojące lampy (jeśli część weselna również odbywa się na zewnątrz).
Różana pergola z romantycznych filmów
Każdy z nas choć raz w życiu widział film, w którym główni bohaterowie biorą romantyczny ślub na łonie natury. Ten uroczy obraz zwykle dopełnia delikatna różana pergola, łagodnie unosząca się nad nowożeńcami tworząc bramę ołtarza. Taki scenariusz jest możliwy również na białostockich terenach, gdzie znaleźć możemy wiele pięknych miejsc, idealnie wpisujących się w klimat romantycznego ślubu.
Stworzenie kwiecistej pergoli jest dużym wyzwaniem dla florystów, dlatego jej wykonanie powinniśmy powierzyć profesjonalistom. Ta romantyczna i skomplikowana dekoracja powinna być nie tylko wytrzymała, ale również pasować do scenerii i dobrze komponować się z pozostałymi dodatkami.
Ślub w plenerze – kompozycje kwiatowe
Podczas ślubu na łonie natury należy zadbać o to, aby kompozycje kwiatowe podkreślały charakter uroczystości, a jednocześnie nie przyćmiły uroków wybranego miejsca. Bukiety oraz wszystkie inne kompozycje kwiatowe powinny nawiązywać do natury. Zieleń, która jest niezwykle modnym kolorem ostatnich lat, kojarzy się nie tylko z ekologią, i również jest dostępna w wielu ciekawych odcieniach.
Bukiet Panny Młodej powinien się delikatnie wyróżniać, a jednocześnie współgrać z pozostałymi dekoracjami, dlatego tak ważne jest ustalenie koncepcji, która – wbrew pozorom – niedoświadczonym florystom może sprawić niemały kłopot. Dobrym zwyczajem, który często decyduje o efekcie finalnym dekoracji florystycznych, jest wcześniejsze obejrzenie miejsca, w którym odbywać się będzie ślub. Pozwala to na dokładne zapoznanie się z otoczeniem i dopasowanie odpowiednich gatunków roślin, kolorystyki i dekoracji.
Urok wiosenno-letnich ślubów w plenerze jest bezdyskusyjny i zawsze wzbudza ogromne emocje, natomiast odpowiednio zaaranżowana sceneria sprawia, że cała uroczystość pozostanie na długo w naszej pamięci.
Fotografia główna: Kamil Hadyński