5 ważnych zasad podczas tworzenia bukietów okolicznościowych

Strona główna/Bez kategorii/5 ważnych zasad podczas tworzenia bukietów okolicznościowych

Codzienne wykonywanie kwiatowych kompozycji sprawia, że w praktyce stosujemy wiele reguł, które są gwarancją dobrego wyglądu oraz trwałości bukietów okolicznościowych. Jak wiele jest okazji, tak wiele różnych pomysłów urzeczywistniamy podczas dobierania i układania kwiatów. Doceniają to nasi Klienci, którzy chętnie wracają do kwiaciarni Girlanda przy różnych okazjach.

Bukiety okolicznościowe i kwiaty w roli głównej

W dziedzinie florystyki często pojawiają się nowe trendy, ciekawe koncepcje oraz nowatorskie metody łączenia kwiatów i dodatków. Ważne są jednak również podstawy, które każda kwiaciarnia wypracowuje w praktyce.

Nasza pierwsza piątka mogłaby wyglądać jak poniżej.

  1. Wyłącznie świeże kwiaty. Atut ceniony przez Klientów i przez obdarowane osoby; pęk świeżych kwiatów jest miłym akcentem każdego spotkania lub okazji, a w niektórych okolicznościach może być wręczony jako prezent.
  2. Brak syntetycznych barwników. Aby osiągnąć nietypową kolorystykę, kwiaty są często sztucznie barwione. Staramy się nie korzystać z takich rozwiązań, kwiaty zamawiamy wyłącznie w ich naturalnych kolorach, często także gatunki egzotyczne.
  3. Sezonowość kwiatów. W zasadzie każdy gatunek kwiatów można wyhodować w warunkach szklarniowych, natomiast niektóre kwiaty wyglądają najkorzystniej podczas określonej pory roku. Przykładem jest zimowo-wiosenny amarylis, czy najpiękniejsze latem słoneczniki.
  4. Bez sztucznych dodatków. Od zawsze promujemy ideę, że bukiet powinien składać się z kwiatów, a nie z plastiku, dlatego w naszych bukietach nie używamy papierów, folii i innych tworzyw sztucznych. Zazwyczaj jedynym dodatkiem jest klasyczna wstążka, którą przewiązujemy bukiet i naturalna juta.
  5. Na wiele okazji. Jest tak wiele okoliczności, podczas których warto wręczyć kwiaty, że bukiet może towarzyszyć niemal każdemu spotkaniu lub uroczystości: od pierwszej randki poprzez imprezy rodzinne (chrzciny, komunie, śluby) po podziękowania oraz przeprosiny.

Kalendarz pełen okazji i kalendarz osobisty

Dzień Matki, Dzień Babci i Dziadka, Imieniny – to początek listy stałych punktów w rocznym kalendarzu, gdy kwiaty sprawdzą się doskonale w formie bukietów okolicznościowych. Zamawiając kwiaty z myślą o swoich bliskich można jedną kompozycją wyrazić wiele emocji.

Dopełnieniem świąt z kalendarza są prywatne okazje naszych Klientów, czyli urodziny rodziców i dzieci, rocznice ślubu oraz inne ważne dla nich daty, w których jako kwiaciarnia również mamy zaszczyt pośrednio uczestniczyć, tworząc unikalne bukiety:

  • wyłącznie z żywych kwiatów, świeżych i trwałych,
  • ze znawstwem sztuki florystycznej pod kątem estetyki,
  • z opcją dostawy pod wskazany adres,
  • z możliwością złożenia zleceń stałych, na przykład na kolejne rocznice ślubu.

W bukietach okolicznościowych urzekają często detale, ciekawe połączenia kolorów i gatunków lub odmian kwiatów. Wrażenie może zrobić już prosta kompozycja, gdy zostanie umiejętnie przygotowana.

Kwiaty odpowiednie w sytuacjach mniej i bardziej formalnych

Najbardziej znany przekaz to wyrażanie miłości poprzez bukiet czerwonych róż, lecz na inne okazje również znajdziemy odpowiednie kwiaty.

Oficjalne uroczystości oraz gale niemal zawsze odbywają się z wręczaniem kwiatów, a dylemat może stanowić kwestia wręczenia jednego bukietu kobiecie i mężczyźnie, na przykład gdy oboje są właścicielami spółki lub autorami danego sukcesu, czy innowacji. Również takie zlecenia z chęcią realizujemy, przedstawiając intrygujące często kompozycje, zawsze w dobrym stylu, estetyczne, pełne ekspresji.

Kwiaty mieszane w bukietach okolicznościowych – to ciekawe

Dowolny kształt, kolorystykę oraz wielkość bukietów okolicznościowych osiągamy poprzez umiejętne łączenie różnych gatunków kwiatów. Często pozornie niepasujące do siebie odmiany wyglądają niezwykle spójnie w danej kompozycji, a zamysł realizowany jest od początku zgodnie z naszym wyczuciem smaku. Bez względu jednak na dobór kwiatów pod kątem konkretnego bukietu, dbamy o trwałość konstrukcji, aby wręczane kwiaty cieszyły jak najdłużej.

Bukiet czerwonych tulipanów

Bukiet czerwonych tulipanów

Bukiet w pastelowych kolorach idealny na imieniny czy urodziny

Bukiet w pastelowych kolorach idealny na imieniny czy urodziny

Bukiet żółtych tulipanów

Bukiet żółtych tulipanów

Czerwony bukiet kwiatów

Czerwony bukiet kwiatów

Duży, czerwony bukiet kwiatów idealny dla Dziewczyny, Narzeczonej, Żony

Duży, czerwony bukiet kwiatów idealny dla Dziewczyny, Narzeczonej, Żony

Duży, kolorowy bukiet kwiatów mieszanych

Duży, kolorowy bukiet kwiatów mieszanych

Kolorowy bukiet kwiatów z niebieską hortensją

Kolorowy bukiet kwiatów z niebieską hortensją

Kolorowy bukiet tulipanów

Kolorowy bukiet tulipanów

Mały, różowy bukiecik idealny dla Córki czy Wnuczki

Mały, różowy bukiecik idealny dla Córki czy Wnuczki

2019-01-03T14:48:46+00:00