Bukiety i wiązanki dla Panny Młodej

Strona główna/Kwiaty na ślub/Bukiety i wiązanki dla Panny Młodej
Bukiety i wiązanki dla Panny Młodej 2020-11-09T16:41:52+00:00

Kwiaty Panny Młodej są najważniejszą kompozycją florystyczną, która skupia na sobie wzrok wszystkich zaproszonych. Dbamy o to, by maksymalnie dopasować ją do właścicielki tak, by odzwierciedlała jej charakter i podkreślała urodę. Z radością przygotujemy takie kwiaty dla Ciebie.

Bukiet czy wiązanka?

We florystyce określenia te, choć potocznie stosowane synonimicznie, odnoszą się do różnych kompozycji, dokładniej – do sposobu ich wykonania. Rozróżnienie to ma charakter „techniczny” – ważny z naszego punktu widzenia. By jednak nie wprowadzać zamieszania terminologicznego, określeń tych używamy zamiennie.

Bukiet ślubny i Panna Młoda powinny być jednością

Każda Panna Młoda jest inna, każdy ślub odznacza się swoistym charakterem, niepowtarzalnym klimatem. Dlatego w naszej kwiaciarni powstają wyłącznie indywidualnie skomponowane bukiety i wiązanki ślubne. Dopasowujemy je do osobowości właścicielki, sukni ślubnej, makijażu, wybranego koloru przewodniego i stylistyki wesela: romantyczne, klasyczne, oryginalne, naturalistyczne, w stylu boho czy rustykalnym. Możliwości jest wiele, na każdą z nich postaramy się przedstawić kilka propozycji.

Skomponujemy bukiet ślubny z myślą o Tobie

W przedślubnej gorączce Panna Młoda jest zaaferowana wieloma kwestiami. Dzięki nam bukiet ślubny przestaje być jedną z nich. Dlaczego? Od momentu, w którym przyjmujemy zlecenie wykonania tej wyjątkowej kompozycji, przejmujemy całą odpowiedzialność. Jesteśmy do tego świetnie przygotowane – mamy wiedzę i doświadczenie, którymi w Białymstoku dysponuje mało kto. Stawiamy na bezpośredni, zindywidualizowany kontakt z Klientką.

Dbamy o szczegóły:

  • zharmonizowanie kształtu bukietu z sylwetką Panny Młodej,
  • dopasowanie bukietu do kroju sukni,
  • odpowiedni dobór rodzaju kwiatów.

W ten sposób w naszej kwiaciarni powstają kompozycje, które zapadają w pamięć właścicielek i gości.

Bukiet ślubny także w rękach druhny

Zgodnie z tradycją Panna Młoda i jej Druhna (często druhny) mają podobne kompozycje kwiatowe. Oczywiście bukiet Panny Młodej gra tu pierwsze skrzypce, jest okazałą ozdobą. Bukiet świadkowej lub coraz częściej wybierany korsarz (czyli bransoletka kwiatowa) utrzymany jest w podobnej stylistyce, ale na ogół skromniejszy – nie powinien przyćmiewać tego pierwszego. Powinien natomiast być estetycznie wykonany, poręczny – tak, by nie przeszkadzał druhnie w pełnieniu jej roli. Przygotowując obie kompozycje, zwracamy uwagę na to, by idealnie prezentowały się obok siebie.

Przyjdź, porozmawiamy o Twoim ślubnym bukiecie

Podstawą przygotowania bukietu dla Panny Młodej jest rozmowa. Tak to u nas wygląda.

  • W czasie pierwszego spotkania poznajemy oczekiwania naszych Klientek, przedstawiamy naszą ofertę i nasze możliwości. Pytamy też o istotne dla nas kwestie: datę, godzinę uroczystości, fason sukienki (warto zabrać ze sobą zdjęcie), makijaż i fryzurę, stylizację Pana Młodego, stylistykę wesela, kolor przewodni, charakterystyczne elementy dekoracyjne sali. Na ogół też podpytujemy o to, jak Klientka wyobraża sobie kwiaty, które w tym dniu chciałaby trzymać w dłoniach – chodzi o preferowaną kolorystykę, kształt, to czy mają się w niej znajdować kwiaty jednego gatunku czy różne. W trakcie rozmowy pojawiać się będą z pewnością dodatkowe pytania uszczegóławiające. Zasada jest prosta – im więcej nam o sobie powiesz, tym łatwiej będzie nam przygotować idealny bukiet.
  • Zanim on jednak powstanie, przygotowujemy konkretne propozycje wraz z kosztorysem opracowanym indywidualnie do zlecenia i jego zakresu. Nie praktykujemy mailowego czy telefonicznego wyceniania. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy zamawiający mieszka poza krajem. Wtedy też wybieramy alternatywne metody kontaktu – tak, by dowiedzieć się o Tobie jak najwięcej.
  • Dopiero w odniesieniu do uzyskanych informacji będziemy całą koncepcję uściślać. A kiedy szczegóły natury estetycznej zostaną domówione, wpłacony zostaje zadatek we wcześniej ustalonej wysokości (50% ustalonego budżetu) i podpisujmy umowę. Oczywiście zamówienie należy złożyć odpowiednio wcześnie – to daje nam czas na odpowiednie przygotowanie, zamówienie kwiatów, co okazuje się szczególnie istotne, jeśli zamówienie obejmuje gatunki egzotyczne, rzadkie, delikatne lub trudno dostępne.

Chociaż cały ten proces wygląda bardzo formalnie, daje Ci poczucie pewności, że wszystko odbędzie się tak, jak to zaplanowałaś. Dopiero po dopełnieniu tych procedur zamówienie uznaje się za przyjęte do realizacji. Wcześniejsze konsultacje mają charakter informacyjny i nie są dla stron wiążące.

WAŻNE! Do momentu podpisania umowy i uiszczenia zadatku, przedstawiony przez nas projekt jest własnością kwiaciarni, co oznacza, że nie może być wykorzystany przez osoby trzecie.

Panny Młode z naszej kwiaciarni wychodzą z uśmiechem na ustach

Niezwykle ważne jest dla nas zadbanie o:

  • detale – niejednokrotnie to one decydują o aurze, która towarzyszy kwiatowym kompozycjom,
  • precyzję wykonania – to ona świadczy o naszym warsztacie.

W Białymstoku znane jesteśmy z tego, że nasze realizacje prezentują najwyższy poziom florystyki. Decydując się na nasze usługi masz gwarancję, że stworzymy Twój wymarzony bukiet – zapraszamy na spotkanie.

Ofertę innych kompozycji kwiatowych, które przygotowujemy z okazji ślubów, przedstawiamy w zakładce Wiązanki ślubne.

PRZEJDŹ DO SKLEPU

Zapoznaj się z naszą ofertą kwiatów i zamów On-line.

PRZEJDŹ DO SKLEPU