Wianki 2020-10-28T14:46:57+00:00

Wianki cieszą się od paru sezonów wielką popularnością. Bywają one różne – czasami bardzo bogate, dekoracyjne, z dużą ilością kwiatów, a czasami delikatne, zwiewne i romantyczne. W swojej ofercie mamy wianki wykonane w całości z kwiatów żywych, ale także te wykonane z kwiatów sztucznych. Obok klasycznych wianków pojawiają się także inne ozdoby na włosy: półwianki, opaski kwiatowe, grzebienie czy spinki.

wianki komunijne i do chrztu

Subtelne wianki na chrzest

Kwiaty towarzyszą nam od najmłodszych lat – już w czasie chrztu niewielkie, delikatne wianuszki zakładane są na główki dziewczynek. Powinny być one delikatne, subtelne, wykonane z drobnych, najczęściej białych lub kremowych, a czasami pudrowych kwiatów. Wianki do chrztu w Białymstoku zwykle dobieramy z mamą lub chrzestną. Podobnie jest w przypadku kwiatów na tę okazję. Mają one niewielkie rozmiary, są przyjemne w dotyku, nie drażnią wrażliwej skóry dziecka. Łatwo się je zakłada i zdejmuje. Z doświadczenia wiemy, że czarująco wyglądają na fotografiach.

Urocze wianuszki na I komunię

Na I Komunię Św kwiaty czy wianki proponujemy delikatne, stosowne do okazji. Wianki komunijne symbolizują czystość duchową i stanowią dopełnienie stroju, dlatego przy ich doborze należy brać pod uwagę kilka istotnych elementów – strój, urodę, gabaryty, rodzaj włosów i fryzurę Dziewczynki. Wianek powinien być subtelny, delikatny i nieprzytłaczający urody, ale także stosowny do wieku. Tylko wtedy całość będzie wyglądała spójnie, delikatnie, niewinnie i dziewczęco, jak przystało na charakter uroczystości, jaką jest Pierwsza Komunia Święta. Dominujące kolory to biel, krem i róż.

Ślubne wianki dla Panien Młodych

Coraz częściej Panny Młode rezygnują z welonu właśnie na rzecz wianka. Jeśli jednak Panna Młoda jest tradycjonalistką i nie chce rezygnować z welonu, często decyduje się na wianek na ślubną sesję plenerową. Z doświadczenia wiemy, że jest to niepowtarzalna ozdoba, która nadaje zdjęciom wyjątkowego klimatu. Kwiaty dla Panny Młodej mogą być białe, delikatne, utrzymane w stonowanej kolorystyce lub większe, ekstrawagancko kolorowe – powinny być dopasowane do kreacji i fryzury Panny Młodej.

Wianki kwiatowe jako ozdobne elementy sesji zdjęciowych

Nawet jeśli Panna Młoda zdecydowała się w dniu ślubu wystąpić w klasycznej tiarze, nic nie stoi na przeszkodzie, by w czasie sesji ślubnej na jej głowie pojawił się kwiatowy wianek. Wyjątkowo pasuje on do sesji plenerowych. Będzie też świetnym elementem dekoracyjnym na sesjach narzeczeńskich – białostoczanki wiedzą już, jak twarzową ozdobą są wianki z kwiatów.

Wianki dopełnieniem stroju na Wieczorach Panieńskich

Wianek jest też doskonałym i modnym ostatnio dodatkiem na wieczór panieński. Przyszłe Panny Młode często chcą wyróżnić się w tym wyjątkowym dniu. Podpowiadamy, że kwiatowy wianek będzie świetnym prezentem dla przyszłej Panny Młodej od zaproszonych przyjaciółek. W swojej ofercie mamy wianki wykonane w całości z kwiatów żywych, ale także te wykonane z wysokiej jakości kwiatów sztucznych.

Estetyczne kwiatowe dodatki

Wianki kwiatowe spopularyzowała Lana Del Rey i to z nią są kojarzone, jeśli pojawiają się przy okazji muzycznych wydarzeń. Po takie ozdoby chętnie sięgają uczestniczki festiwali, koncertów oraz imprez tematycznych.

Realizując tego typu zlecenia, zwracamy uwagę na to by wianek:

  • nie był zbyt ciężki,
  • stabilnie trzymał się na głowie,
  • pasował do fryzury,
  • komponował się kolorystycznie i stylistycznie z kreacją,
  • odpowiadał wielkości głowy noszącej go osoby.

Poza wiankami i półwiankami przygotowujemy także na indywidualne zlecenia innego typu ozdoby do włosów wykonane z kwiatów – spinki, grzebienie, opaski. Nie ma znaczenia, jakiego rodzaju wianka Wam potrzeba. Nasze propozycje wianków na chrzest w Białymstoku, wianków komunijnych czy też ozdób tworzonych na dowolną okazję zachwycają nasze klientki niebanalnością oraz jakością użytych materiałów. Decydując się zarówno na wianki z żywych kwiatów jak i sztucznych masz pewność, iż Ty lub Twoje dziecko będziecie wyglądać niepowtarzalnie. 

Zapraszamy do naszej pracowni florystycznej –przygotujemy coś odpowiedniego dla Ciebie.

Zapoznaj się z naszą ofertą kwiatów i zamów On-line.

PRZEJDŹ DO SKLEPU
PRZEJDŹ DO SKLEPU