Kwiaty na pogrzeb

Kwiaty na pogrzeb 2020-10-19T11:55:55+00:00

Kwiaty na pogrzeb to szeroko pojęta dziedzina florystyki, w której istotny jest umiar, wyczucie oraz odpowiedni dobór kwiatów i dodatków. Czy będzie to bukiet kondolencyjny, czy typowa wiązanka pogrzebowa, możesz wybrać spośród licznych propozycji dostępnych w naszej kwiaciarni. Wielkość kompozycji dobierzemy indywidualnie, aby była odpowiednia na daną okoliczność.

Wybór kwiatów na pogrzeb dla osoby zmarłej oraz dla jej bliskich

Kwiatami na pogrzeb można nazwać wszystkie kwiaty w postaci bukietów, wiązanek oraz wieńców, które tworzone są w ramach florystyki funeralnej. Ta dziedzina daje wiele możliwości komponowania i dobierania poszczególnych odmian kwiatów oraz pasujących do nich roślin, a także standardowych dodatków, głównie w postaci wstążek lub szarf. Prostota jest najlepszym wyznacznikiem dobrego gustu i umiaru.

Spośród licznych możliwości w stałej sprzedaży proponujemy między innymi:

wiązanka na cmentarz

  • bukiet kondolencyjny – wyrazy współczucia można wyrazić słowami, natomiast niewielki bukiet
    będzie dodatkowym uprzejmym gestem pocieszenia w stronę współmałżonka, dzieci lub innych bliskich osoby zmarłej,
  • kwiaty na pogrzeb – w tej dziedzinie proponujemy kompozycje przynoszone do domu pogrzebowego, do miejsca odprawiania nabożeństwa, czy bezpośrednio na cmentarz; można tutaj wymienić między innymi:
    • wiązankę pogrzebową – złożoną zazwyczaj z kilku lub kilkunastu kwiatów jednego lub różnych gatunków,
    • wiązankę pogrzebową na florecie – kompozycje we florecie, które wykonane są w gąbce florystycznej zapewniającej żywym roślinom wilgoć i gwarantującej stabilność ułożenia kwiatów.

Przygotowanie floretów, bukietów oraz wiązanek odbywa się w naszej kwiaciarni w oparciu o sprawdzone zasady sztuki florystycznej.

Wiązanka pogrzebowa standardowa i wiązanka pogrzebowa na florecie – sztuka wyboru

Nazwa wiązanki na cmentarz pochodzi od sposobu komponowania ze sobą kwiatów, w tym przypadku jest to pęk związanych razem kwiatów, który może być odpowiednio dopełniony elementami zielonymi. Gotowe wiązanki z kwiatów żywych stanowią stałą część asortymentu naszej kwiaciarni.

Bardziej zaawansowaną formą jest natomiast wiązanka pogrzebowa na florecie, czyli wspomniana wyżej kompozycja na specjalnej florystycznej gąbce, umieszczonej w konstrukcji z wygodną rączką. Floret może być wykonany z kwiatów sztucznych lub z kwiatów żywych. Zależnie od potrzeb oraz oczekiwań, można wybrać jedną z opcji. Florety wykonujemy tylko na wcześniejsze zamówienie.

Kwiaty na pogrzeb z dowozem? Kwiaciarnia Girlanda do Twojej dyspozycji nie tylko w Białymstoku

Rozwijając nieustannie gamę naszych usług, uzupełniliśmy je kwiatami na pogrzeb z dowozem w Białymstoku oraz okolicach, czyli możliwością zamówienia wiązanki lub bukietu pogrzebowego pod wskazany adres. Kompozycja dotrze w nienaruszonym stanie, odpowiednio zabezpieczona i gotowa do przenoszenia. Dotyczy to zarówno wybranego bukietu kondolencyjnego, wiązanki pogrzebowej, jak też wieńca pogrzebowego.

Zapoznaj się z naszą ofertą kwiatów i zamów On-line.

PRZEJDŹ DO SKLEPU
PRZEJDŹ DO SKLEPU