Florystyka funeralna

Strona główna/Florystyka funeralna
Florystyka funeralna 2020-10-19T10:43:02+00:00

W naszej kulturze tym, którzy odeszli, ofiarujemy kwiaty jako znak uczuć i pamięci. To one zastępują słowa, których brakuje w trudnych chwilach. Za ich pomocą wyrażamy smutek spowodowany odejściem bliskich, ważnych osób, ale też współczucie wobec tych, którzy przeżywają stratę. W naszej ofercie przygotowałyśmy różnorodne kompozycje kwiatowe na ostatnie pożegnanie.

Kwiaty przemówią w Twoim imieniu

Florystyka funeralna daje naszym Klientom możliwość zdecydowania o tym co i jak chcą przekazać za pomocą kwiatów. W tych przykrych chwilach służymy pomocą w przygotowaniu pięknego pożegnania.

Pomarańczowa kompozycja kwiatów pogrzebowychWieniec pogrzebowy – to najpopularniejsza kompozycja zamawiana na pogrzeby. Jest to zwykle pokaźnych rozmiarów kompozycja. Białostoczanie obok tradycyjnych, eliptycznych wieńców chętnie wybierają wieńce rzymskie (okrągłe) lub te o nietypowym kształcie, jak: serce, łza, półkula. Dodatkiem do wieńca pogrzebowego są zwykle eleganckie satynowe wstążki lub szarfy, na których są nadrukowane lub odręcznie wypisane słowa ostatniego pożegnania.
Wieńce wybierane są zwykle przez bliską rodzinę, a także przez delegacje współpracowników.

Wiązanka pogrzebowa – kompozycja mniejsza niż wieniec pogrzebowy. Zależnie od tego, jak zostaną w niej ułożone kwiaty, można ją położyć lub umieścić w wazonie, będącym często bocznym elementem nagrobka. Wiązanki są najpowszechniejszymi kompozycjami, wybieranymi na pogrzeby, przez przyjaciół, bliskich znajomych, osoby, które chcą się pożegnać.

Wieniec z jasnych kwiatów

Florety to kompozycje we florecie, które wykonane są w gąbce florystycznej zapewniającej żywym roślinom wilgoć i gwarantującej stabilność ułożenia kwiatów. Jest to bardzo wygodna i trwała alternatywa dla dużych wieńców, ma praktyczny uchwyt ułatwiający transport, jest do położenia np. na płycie nagrobnej. Florety są eleganckie i gustowne, wykonujemy je w różnych rozmiarach i kolorystyce. W zależności od użytego materiału, wykorzystujemy florety mokre bądź suche. Kompozycje na florecie doskonale sprawdzają się na ostatnie pożegnanie i jako kompozycje nagrobne, zamawiane często z okazji rocznicy, urodzin, imienin osoby zmarłej.

Kompozycje kwiatowe na trumnę – umieszczane są na wieku trumny. Florystyczne dekoracje natrumienne w formie klasycznych kompozycji umieszczamy centralnie. Mogą przybierać one także postać rozłożystych aranżacji, które zajmują, przykrywają całą powierzchnię wieka. Prezentują się okazale w czasie wystawienia w kościele oraz w czasie ostatniej drogi.

Dekoracje urny – są niewielkie, delikatne. Dekoracje naurnowe to przede wszystkim girlandy okalające urnę lub opadające z wieka na jej boki.

Bukiet kondolencyjny – to bukiet wysyłany rodzinie zmarłego, kiedy nie możemy osobiście uczestniczyć w uroczystości pogrzebowej. Wyraża on nasze współczucie i jedność myśli w przykrym, smutnym czasie.

Listopadowa florystyka funeralna

Kompozycje funeralne z myślą o zmarłych przygotowujemy także na dzień Wszystkich Świętych. Są to przede wszystkim małe formy florystyczne, także te oryginalne, jak:

  • wianki o różnych rozmiarach,
  • dekoracje w formie serca,
  • kompozycje z kwiatów sztucznych,
  • krzyże,
  • kompozycje z mrozoodpornymi aniołami.

Często Klienci chcą położyć na grobie swoich Bliskich żywe kwiaty, mogą to być chryzantemy, ale nie ma przeszkód, by wybrać po prostu ulubione kwiaty osoby, na której grób się udajemy.

Świąteczne wyrazy pamięci

O zmarłych myślimy także w czasie świąt bożonarodzeniowych i wielkanocnych, a wyrazem pamięci są kompozycje, które umieszczamy na nagrobkach. Wiosną mogą to być misy ceramiczne obsadzane kwiatami, zimą – różnego rodzaju kompozycje. Dobieramy także elementy dekoracyjne w postaci motywów charakterystycznych dla danego sezonu.

Dbamy o to, by kompozycje funeralne, które powstają w naszej białostockiej kwiaciarni, były trwałe i estetyczne, dlatego przygotowujemy je z dobrych jakościowo materiałów. Szanujemy tradycyjne rozwiązania, ale śledzimy także panujące trendy we florystyce funeralnej, by proponować naszym Klientom piękne symbole pamięci i uczuć.

Florystyczna empatia

Jesteśmy do dyspozycji naszych Klientów w chwilach, kiedy przeżywają emocje związane z utratą bliskich, kiedy chcą pożegnać krewnych, przyjaciół, znajomych, współpracowników. Służymy radą odnośnie wyboru kompozycji, kwiatów. Przygotowujemy autorskie wianki i wiązanki pogrzebowe oraz realizujemy pomysły, z którymi do nas przychodzicie. Cechuje nas zindywidualizowane podejście do każdego Klienta i zlecenia.

Zapoznaj się z naszą ofertą kwiatów i zamów On-line.

PRZEJDŹ DO SKLEPU
PRZEJDŹ DO SKLEPU