5 zasad dekorowania auta na ślub

Strona główna/Bez kategorii/5 zasad dekorowania auta na ślub

O zasadach dekorowania pisałyśmy już w artykule o najpopularniejszych typach dekoracji sal weselnych cz. 1 i cz. 2. Są one aktualne także wtedy, kiedy chodzi o ozdabianie samochodu, którym Państwo Młodzi pojadą do ślubu. Wyjątkowość tej podróży podkreślają estetyczne dekoracje samochodowe. Zobaczcie, na co zwracamy uwagę, zajmując się autami naszych białostockich Klientów.

1. Do dekoracji samochodu ślubnego wybieramy kwiaty żywe

Od dawna już sztuczne kwiaty nie są dobrze widziane w dekoracjach przygotowywanych z okazji ślubu. Zaletą tych żywych z kolei jest to, że idealnie dopasowują się do bukietu Panny Młodej. Łatwo się je montuje, nie niszcząc karoserii samochodu. Są bardzo wdzięcznym elementem, który świetnie łączy się z pozostałym materiałem florystycznym. Warto podkreślić, że ostatnio powodzeniem cieszą się:

  • gipsówka i goździki,
  • efektowne wizualnie girlandy,
  • nowoczesne kompozycje z ozdobnego drutu,

2. Rodzaj kwiatów

Kwiaty dobieramy do samochodu, zwracając uwagę na ich kolorystykę i trwałość (a więc na odległość, którą będą musiały przebyć na masce, dachu czy drzwiach). Uzupełnieniem kwiatowych kompozycji są dobrane kolorystycznie wstążki.
Dzięki tym wytycznym tworzymy dekoracje ślubnych aut, które współgrają ze stylistyką całej oprawy florystycznej.

3. Decydujemy o charakterze, pamiętając o spójności

Klasycznie czy ekstrawagancko? Kolorowo czy monochromatycznie? Możliwości jest wiele, ale naczelną zasadą jest spójność. Jeśli Państwo Młodzi prezentują się elegancko, dystyngowanie, jadą do ślubu ekskluzywnym autem, a wesele obywa się w zamku, wykonamy dekorację pasującą do tej stylistyki.

O lubianych w Białymstoku dekoracjach przeczytasz w tekście Florystyczne inspiracje ślubne: bukiety w stylu boho.

4. Zachowujemy umiar

Dekoracja nie powinna przesłaniać samochodu czy zakłócać komfortu korzystania z tego środka lokomocji. Wystarczą fantazyjne przywieszki do klamek czy okazałe kwiaty na masce, by auto wyglądało odświętnie.

5. Wybieramy bezpieczne sposoby montowania

Dekoracja ślubna samochodu jest tymczasowa – musimy więc zadbać o to, by nie pozostawiła trwałych śladów na karoserii. Do mocowania warto wykorzystywać charakterystyczne trwałe miejsca, jak drzwi, lusterka. Nie stosujemy klejów a przyssawki.

Estetyka ślubna rodem z kwiaciarni

Doświadczona florystyka podpowie Parze Młodej, jakie dekoracje będą pasowały i do samochodu, którym udadzą się na uroczystość, i do stylu, w którym zorganizowane jest całe wesele. Zadba też o to, by świetnie prezentowały się na fotografiach. O tym, jak wyrazić siebie przy pomocy florystycznych kompozycji, piszemy w innym artykule na naszym blogu Kwiaty na ślub: pokaż swój styl.

2017-07-21T10:21:25+00:00