Ciekawe pomysły na kwiatową dekorację stołu Młodej Pary

Strona główna/Bez kategorii/Ciekawe pomysły na kwiatową dekorację stołu Młodej Pary

W dniu ślubu wystrój sali weselnej jest bardzo ważnym elementem kwiatowej oprawy ślubu. Dekoracje znajdują się między innymi na stołach. Czasami są to bogate, mocno kwiatowe kompozycje, a czasami subtelne dodatki. Niezależnie od tego, na którą wersję decyduje się Para Młoda, może śmiało powiedzieć, że kwiaty dodają całości uroku. Tak jak już wspomniałyśmy – zamawiając kompozycje na stół Młodej Pary można ograniczyć się do niewielkich detali albo postawić na znacznie bardziej wyraziste dekoracje. Dziś powiemy na ten temat nieco więcej.

Kwiaty jako kompozycje ponadczasowe

Na strefie, w której znajduje się stół Młodej Pary, skupione są spojrzenia gości podczas toastów, zatem dekoracje powinny być na tyle niskie, aby nie zasłaniać Nowożeńców. To w zasadzie główny aspekt, o którym należy pamiętać. W kwestii samego dekorowania panuje niemal pełna dowolność.

Nasze możliwości florystyczne sprawnie przekuwamy w gotowe zestawienia:

  • dominacja kwiatów – kwiatowa girlanda ułożona z przodu stołu na całej jego długości może być bardzo dekoracyjna i wielokolorowa, lecz częściej jest stonowana, dyskretna, nieodcinająca się stylistycznie od wystroju sali,
  • dominacja zieleni – w dekoracjach z minimalną ilością kwiatów przeważa zieleń w postaci liści rukusa, eukaliptusa, bluszczu czy w formie mchu; tutaj również całość przyjmuje zazwyczaj postać girlandy ułożonej na stole lub przymocowanej u jego frontu,
  • kompozycja mieszana – ta koncepcja to równowaga zieleni oraz kwiatów, co daje jeszcze więcej możliwości, które z powodzeniem wykorzystujemy do poszczególnych dekoracji; dodatkowo zieleń jako element naturalny doskonale komponuje się z każdym gatunkiem kwiatów.

Zanim powstanie dany projekt dekoracji stołu, rozmawiamy z przyszłymi Nowożeńcami o wielkości i kształcie ich stołu, o sąsiedztwie innych stołów na sali oraz o wystroju samej sali. Ma to istotne znaczenie przy dobieraniu elementów całej kompozycji.

Najważniejsze cechy kwiatów na stół weselny Pary Młodej

Wszystkie kwiaty, które w dniu ślubu znajdują się w sali weselnej, spełniają określoną rolę, a ich wygląd w poszczególnych zestawieniach jeszcze bardziej wpływa na estetyczny odbiór całości. Dbamy, aby proponowane przez nas koncepcje były przede wszystkim:

  • dekoracyjne – podstawowym zadaniem ozdoby stołu Młodej Pary jest podnoszenie estetyki całości; przy takim stole Nowożeńcy zasiądą z przyjemnością;
  • funkcjonalne – konstrukcja nie może być zbyt wysoka ani za długa, inaczej zasłoni Państwa Młodych i stworzy niepotrzebną barierę, oddzielającą pozostałą część sali;

Głównym wyznacznikiem długości kwiatów na stół jest długość samego mebla oraz liczba osób, które przy takim stole mają swoje miejsca poza Nowożeńcami. Gdy na sali znajdują się stoły okrągłe, dekoracje będą troszkę inne, lecz również ciekawe i przykuwające wzrok.

Piękno kwiatów i światło świec

Z wielu koncepcji urozmaicania dekoracji stołów, dodawanie tealightów jest jedną z najbardziej klimatycznych. Blask tych niewielkich świec będzie na tyle dyskretny, żeby nie zdominować poszczególnych ozdób, a jednocześnie podkreśli urok całości. Prawdziwy ogień z powodzeniem zastąpi wszelkie sztuczne lampiony i świecące łańcuchy, a jego obecność idealnie podkreśli nastrój poszczególnych części wesela, na przykład gdy w zaaranżowanym półmroku na salę wnoszony jest tort.

Możliwości jest oczywiście znacznie więcej, obecność świec sprawdzi się tak podczas kameralnego przyjęcia, jak i w czasie hucznego wesela.

Dekoracje stołów gości to również ważna kwestia

Wybierając styl ozdób na stół Państwa Młodych należy przy okazji ustalić, jakie dekoracje znajdą się na stołach gości. Zazwyczaj są to mniejsze odpowiedniki pierwowzoru, nawet jeżeli z innych elementów, to nadal spójne kolorystycznie i stylistycznie. Aranżacja całości wymaga czasu, lecz w naszym wykonaniu są to działania, których efekt ucieszy i Parę Młodą, i wszystkich uczestników wspólnego świętowania.

kwiaty na stół weselny

Dekoracja Stołu Pary Młodej w formie długiej girlandy z daliami, piwoniami, różami ogrodowymi i zielenią

Dekoracja Stołu Pary Młodej w kolorze niebieskim

Dekoracja Stołu Pary Młodej w zdecydowanych kolorach – malinowym i chabrowym

Dekoracja Stołu Pary Młodej z dalią składająca się z kilku mniejszych kompozycji

Dekoracja Stołu Pary Młodej z mieszanych kwiatów w formie długiej girlandy kwiatowej

Delikatna kompozycja na Stół Pary Młodej

Klasyczna dekoracja Stołu Pary Młodej składające się z dwóch elementów

Kompozycja na Stół Pary Młodej w różowo jagodowym kolorze z dalią, piwonią, goździkiem, różą

Kompozycje kwiatowe z dodatkiem tealightów

Kompozycje na Stół Pary Młodej w odcieniach bieli z dodatkiem zieleni

2020-10-19T12:52:21+00:00