Dekoracja kościoła podczas ślubu

Strona główna/Bez kategorii/Dekoracja kościoła podczas ślubu

Kwiatowe dekoracje w kościele w Białymstoku są nie tylko wspaniałym tłem dla Pary Młodej, ale również przepięknie współgrają z surowością wnętrza i złoconymi elementami ołtarza. Kwiaty, podczas tak ważnego wydarzenia, podkreślają charakter uroczystości.

Kościół oczami florysty

Podczas ślubu kościelnego najważniejsze jest zachowanie pewnych standardów oraz podkreślenie przepięknego wnętrza. Dekoracje kościoła w Białymstoku powinny być eleganckie i tradycyjne, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest użycie prostych wstążek, klasycznych pokrowców na krzesła nowożeńców, białego dywanu oraz delikatnych kwiatów przy ławkach. Musimy pamiętać, że kościoły często są bardzo duże, dlatego dekoracje, które się w nim znajdą, powinny być odpowiedniej wielkości, aby były zauważalne i wyglądały dobrze. Najistotniejszą rolę podczas dekorowania świątyni odgrywa ołtarz, dlatego kompozycje, które znajdują się w tej części kościoła, powinny być szczególnie dopracowane.

Dekoracje kościoła środek kwiaty Białystok

Bardzo dobrym pomysłem jest wykorzystanie delikatnej kwiecistej pergoli przy wejściu, która sprawi, że wchodząc do kościoła poczujemy się niezwykle wyjątkowo. Dodatkowo taka dekoracja będzie dobrze wyglądała na zdjęciach, które są zwykle robione zaraz po wyjściu ze świątyni przy okazji tradycyjnego rozsypywania płatków róż, confetti, ryżu albo monet.

Kwieciste dekoracje kościoła

Profesjonalni floryści doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest zachowanie umiaru oraz jakie kompozycje będą najlepiej wyglądały podczas ślubu kościelnego, dlatego warto zdać się na ich umiejętności i doświadczenie. Pamiętajmy, że dekoracje kościoła na ślub to nie tylko bukiet, który trzymany jest przez Pannę Młodą, ale pełna idea współgrająca z otoczeniem oraz kolorystyką.

Kwiatowe dekoracje kościelne Białystok

Najczęściej wybieranymi kwiatami w celu dekoracji kościoła są tradycyjne kwiaty, tj.:

  • róża – tzw. królowa kwiatów, która cieszy się nieprzemijającą popularnością. Mnogość gatunków oraz barw sprawia, że kompozycje z nich stworzone są niezwykle eleganckie i ponadczasowe.
  • gipsówka – delikatne kwiaty tworzące poczucie lekkości i zwiewności. Najczęściej spotykane w towarzystwie róż, jednak samodzielnie również tworzą niezwykły efekt;
  • kwiaty sezonowe – w zależności od miesiąca, w którym bierzemy ślub, możemy liczyć na szeroki wybór przepięknych kwiatów sezonowych, które z wdzięcznością podkreślą wzniosły charakter uroczystości.

Dla Klientów, którzy nie mają jeszcze ustalonej koncepcji na ślubne dekoracje kościoła, w Girlandzie przygotowanych zostało 5 pakietów, które – w zależności od budżetu – mogą być zastosowane podczas uroczystości. Warto więc skonsultować się z kwiaciarnią w celu dobrania odpowiedniej oferty dekoracyjnej i wspólnie znaleźć najlepszą opcję.

Podczas dekorowania świątyń bardzo ważne jest również, aby unikać kwiatów, których pyłek może spowodować reakcję alergiczną u jednego z naszych gości. Florysta, z którym omawiamy szczegóły dotyczące dekoracji kościoła, z pewnością podpowie nam, jakie rośliny mogą być pod tym względem ryzykowne.

Ważna informacja – abyśmy mogli podjąć się dekoracji kościoła, musi być to pierwszy lub jedyny ślub tego dnia! Jest to związane z bardzo krótkimi odstępami czasowymi między ślubami (często jest to 10 minut!). Podejmując się wykonania dekoracji w tak ważnym dniu, chcemy mieć pewność, że będziemy mieli wystarczająco dużo czasu na przygotowanie i dopracowanie wszystkich kompozycji.

2020-10-19T10:25:47+00:00