Dekoracyjne kwiaty na tort

Strona główna/Bez kategorii/Dekoracyjne kwiaty na tort

Oprócz wyśmienitego smaku najpopularniejszego deseru na świecie, bardzo ważne są również walory estetyczne. Floryści z Girlandy oferują kwiaty na tort, które zadbają o to, aby wspaniałe dzieło cukiernicze, zostało stosownie ozdobione pięknymi i bezpiecznymi roślinami.

Piękne i smaczne torty na każdą okazję

Tort jest niekwestionowanym liderem, jeśli chodzi o najpopularniejsze desery serwowane podczas uroczystości. Mają znaczenie zarówno podczas ślubu, jak również z okazji urodzin. To również najlepszy sposób, aby uczcić rocznicę bądź pogratulować awansu w nowej pracy. Uwielbiane przez wszystkich torty, cieszą się ogromną popularnością, jednak najlepsi cukiernicy doskonale zdają sobie sprawę, że na wrażenia smakowe składają się również walory wizualne.

Kwiatowa dekoracja na tortach Białystok

wyk. Słodko – Pracownia Tortów Karolina Kuzioła

Przy tworzeniu kompozycji kwiatowych na tort, bardzo ważne jest to, aby podkreśliły piękno dzieła cukierniczego. W przypadku, kiedy dekoracją deseru ma się zająć cukiernik, Girlanda oferuje możliwość zakupu kwiatów luzem. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli wybieramy tort z katalogu i jedyne, co musimy dostarczyć, to kwiaty w odpowiedniej kolorystyce. W trosce o wymagających Klientów, została również przygotowana opcja wykonania gotowej kompozycji, czyli stroików kwiatowych o określonych barwach, które są gotowe do wpięcia w ciasto tortowe.

Zasady stosowania kwiatów na tortach

W przypadku chęci udekorowania tortu kwiatami, musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach, które gwarantują nam bezpieczeństwo:

Kwiaty które są na rocie Białystok

wyk. Marlena Ławreszuk

  • wykorzystanie roślin jadalnych – coraz bardziej przekonujemy się do kwiatów jadalnych, ponieważ są one nie tylko piękne, ale również bardzo smaczne. Lista roślin jadalnych jest stosunkowo długa, dlatego jeśli zależy nam na tym, aby goście mogli skosztować elementów dekoracyjnych, warto zastanowić się nad ich zakupem;
  • bezpieczne rośliny niejadalne – nie wszystkie dekoracje, które znajdują się na torcie muszą być jadalne, ale należy je wyciągnąć tuż przed krojeniem tortu. Ilość roślin, których nie z reguły nie spożywamy (ze względu na smak) jest naprawdę imponująca, dlatego wiele osób decyduje się na ich wykorzystanie jako dekoracji wyrobów cukierniczych;
  • kwiaty z pewnego źródła – w przypadku chęci użycia roślin do dekorowania tortów, należy zwrócić się do zaufanej kwiaciarni. Kwiaty, które mają znajdować się z posiłku, nie mogą być pryskane ani nawożone. Girlanda oferuje rośliny ze sprawdzonego źródła, które są bezpieczne i mogą mieć styczność z jedzeniem;
  • lista kwiatów zabronionych – niektóre rośliny są trujące, dlatego w profesjonalnej kwiaciarni nie otrzymamy ich w celu dekoracji tortów. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Klientów, floryści z Girlandy doskonale wiedzą, jakie kwiaty nie nadają się do dekoracji.

Desery cieszą się niesłabnącą popularnością, natomiast dekorowanie ich barwnymi roślinami ma wiele zalet, szczególnie z zakresu wrażeń wizualnych. Chcąc dogodzić wymagającym Klientom, Girlanda oferuje bezpieczne i niepryskane kwiaty na torty, które podkreślą wyjątkowość deseru oraz całej uroczystości.

Kwiaty kolorowe na torcie Białystok

wyk. Pani K

Jasne kwiaty na torcie Białystok

wyk. Słodko – Pracownia Tortów Karolina Kuzioła

2018-07-05T09:10:08+00:00