Dzień Babci i Dzień Dziadka – ważne uroczystości 21 i 22 stycznia, gdy warto wręczyć kwiaty

Strona główna/Bez kategorii/Dzień Babci i Dzień Dziadka – ważne uroczystości 21 i 22 stycznia, gdy warto wręczyć kwiaty

Już niedługo będzie okazja, aby obdarować kwiatami bliskie osoby, których obecność zazwyczaj kojarzy się z beztrosko spędzonym dzieciństwem, mądrymi radami oraz z bezinteresowną miłością. Wybierając odpowiednie kwiaty na Dzień Babci oraz na Dzień Dziadka i wręczając je lub wysyłając pocztą, możesz sprawić wiele radości, pokazać, że Dziadek i Babcia są dla Ciebie nadal bardzo ważni, że pamiętasz o nich także w codziennej gonitwie.

Drobny bukiecik, duży bukiet, a może flower box? Cała gama kwiatowych możliwości

Ważne, aby wybór kwiatów na Dzień Babci i Dzień Dziadka w kwiaciarni był wystarczająco duży do stworzenia bukietu, który spodoba się również Tobie. Im więcej możliwości, tym łatwiej będzie trafić w gust Twoich bliskich zwłaszcza, jeżeli wiesz, jakie kwiaty podobają się Dziadkowi i Babci. Jeżeli natomiast nie wiesz, co dokładnie mogłoby ucieszyć Twoich bliskich, chętnie doradzimy i pomożemy wybrać odpowiednią kwiatową kompozycję.

1. Stonowany bukiet z kwiatów jednego gatunku

Róże należą do klasyki i sprawdzą się doskonale także teraz, więc mniejszy lub większy bukiet to trop, którym warto podążyć. Kolorów oraz odmian róż jest coraz więcej, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Alternatywą dla róż będą na przykład lubiane przez Babcie goździki. Jako dopełnienie często wystarczy tylko elegancka wstążka.

2. Połączenie różnych gatunków

Tutaj tym bardziej warto zwrócić uwagę na połączenia kolorystyczne, można postawić na monochromatyczne połączenia lub kolorowe zestawienia, na delikatne pastele lub wyraźne, intensywne barwy. Zimą trudno mówić o sezonowości, dlatego do wyboru masz gatunki całoroczne, dostępne niezależnie od okazji.

3. Kwiaty w doniczce

Storczyki już od kilku lat są chętnie wybierany zarówno na ważne okazje, jak i bez okazji, dla ozdoby wnętrza. Może być to częściej spotykany Phalaenopsis lub mniej popularna odmiana Dendrobium. Atrakcyjny wygląd tego gatunku z powodzeniem sprawdzi się również w formie kwiatów na Dzień Babci i Dzień Dziadka. Kwiatami doniczkowymi cieszącymi się dużym powodzeniem są także cyklameny, anturia, azalie, żyworódki czy fiołki.

4. Flower box

To nowość na tle wyżej wymienionych opcji, ale także odpowiednia do wręczenia w tak ważnych dniach. Świeże kwiaty w pięknym pudełku wyglądają bardzo estetycznie, spójnie i interesująco, a dodatkowo nie wymagają wstawiania do wazonu z wodą, ponieważ na dnie pudełka znajduje się odpowiednio nasączona gąbka florystyczna, która zapewnia kwiatom dostęp do wody. Flowerboxy należy zamówić przynajmniej dzień przed planowanym świętem, zwykle nie są dostępne „od ręki”.

Kwiaty na Dzień Babci i kwiaty na Dzień Dziadka zamiast innych podarunków

Poszukiwania prezentów w ostatniej chwili mogą skończyć się zakupem rzeczy, które niekoniecznie będą zgodne z potrzebami Twoich bliskich, natomiast kwiaty to podarunek o wymiarze ponadczasowym, dobry na każdą okazję.

Gotowy bukiet lub wiązankę możesz wybrać z tych dostępnych w kwiaciarni lub dobrać takie zestawienie, które przygotujemy specjalnie dla Ciebie, na miejscu.

2018-04-03T12:08:07+00:00