Hymn o miłości w wyjątkowej oprawie – ważne w dekoracji kościoła

Strona główna/Bez kategorii/Hymn o miłości w wyjątkowej oprawie – ważne w dekoracji kościoła

W poszukiwaniu inspiracji dotyczących ozdabiania kościoła jesteśmy na bieżąco z nowinkami branży dekoracyjnej, proponujemy również ciekawe autorskie rozwiązania. Istotą wszelkich działań jest zawsze dostosowanie dekoracji do powagi i charakteru miejsca oraz umiar, natomiast dostępność wielu gatunków kwiatów i elementów dodatkowych sprawia, że mamy wiele możliwości ozdobienia tak ołtarza, jak i pojedynczych ławek lub krzeseł. Co ciekawego możemy zaproponować w ramach współpracy?

Piękne słowa na złotych tabliczkach

Do kanonu dekoracji kościoła przebojem wchodzą specjalne drewniane tabliczki, na których złotymi literami zapisane są pojedyncze wersy Hymnu o miłości. Spośród pomysłów na rozstawienie takich tabliczek, do najciekawszych należą:

 • ustawienie tabliczek na podłodze, po jednej przy każdej ławce od strony nawy głównej; przejście Państwa Młodych przez cały kościół aż do ołtarza nabierze wtedy dodatkowej symboliki i wyrazu;
 • umieszczenie tabliczek na schodach przed stołem ofiarnym; zazwyczaj ołtarz znajduje się na podwyższeniu, a schodki przed nim dekorowane są przed najważniejszymi uroczystościami lub na potrzebę mszy okolicznościowych.

Precyzja wykonania tabliczek, kunszt grawerowania liter oraz koncepcja całości sprawiają, że słowa, które w wyjątkowy sposób opisują uczucia łączące Nowożeńców, zostaną odpowiednio podkreślone i utrwalone.

Klimatyczne światło, kwiaty w nawach i pod ołtarzem

Ustalając z przyszłymi Nowożeńcami, jak ma wyglądać kościół podczas ich ślubu, skupiamy się zarówno na całości, jak też na detalach, które zwracają uwagę i dodają charakteru.

 • Latarenki – są znacznie bezpieczniejsze niż zwykłe świece, ponieważ ogień osłania trwała konstrukcja. Ustawia się je zwykle przy wejściu do kościoła, aby swoim blaskiem ocieplały chłód wnętrza. Liczbę oraz wielkość latarenek dobieramy pod kątem:
  • wielkości kościoła,
  • stylu pozostałych dekoracji,
  • obszaru miejsca, na którym mają być ustawione latarenki.
 • Dekoracje kwiatowe – codzienne kwiatowe dekoracje są zastąpione na tę okoliczność specjalnie przygotowanymi kompozycjami, bukietami i wiązankami, które odmienią surowy często charakter wnętrz, dodadzą całości uroku. Najczęściej wybierane są:
  • kompozycje do naw – oprócz niewielkich bukiecików, ustawionych na podłodze lub przymocowanych do stelażu ławek, mogą to być na przykład kwiatowe „bieżniki” na całej długości nawy,
  • dekoracje ołtarza – przed ołtarzem może znaleźć się jeden bardziej okazały bukiet lub kilka mniejszych, ustawionych w dekoracyjnych wazonach; w wersji stonowanej dobieramy jeden lub dwa gatunki kwiatów, w wersji awangardowej – znacznie więcej.

Na etapie planowania uzgadniamy określoną koncepcję, czyli rodzaj formy, która następnie wypełniona zostanie kwiatami, zielenią, latarenkami oraz innymi elementami ozdobnymi. Nic tutaj nie może być dziełem przypadku.

Kompozycje inspirowane konkretnymi upodobaniami

Również dekorowaniu kościołów nieobce są nawiązania do historii Państwa Młodych, ulubionych kwiatów, kolorów, które Nowożeńcom kojarzą się z ich wspólną drogą życia. We florystyce ślubnej chętnie bazujemy na konkretnych oczekiwaniach, które mogą dotyczyć:

 • gatunku lub odmiany kwiatów od ponadczasowych róż po bardziej nowoczesne strelicje czy tilandsie,
 • kolorystyki gotowej kompozycji – naturalne piękno kwiatów sprawia, że każda gama kolorystyczna może wyglądać finezyjnie i elegancko,
 • wielkości dekoracji – znajdziemy odpowiednie rozwiązania dla par, które wolą skromne kompozycje, jak też dla zwolenników połączeń bardziej efektownych.

Szczyt sezonu ślubnego przypada na miesiące wiosenne i letnie, natomiast niezależnie od pory roku w naszej kwiaciarni tworzymy wyjątkowe dekoracje, tak z kwiatów całorocznych, jak i sezonowych.

Istotne ustalenia dotyczące dekoracji kościoła

W każdym kościele mogą obowiązywać określone zasady, ograniczające nieco możliwości dekorowania ołtarza, naw oraz ławek i krzeseł. Te kwestie wyjaśniamy zawsze przed przyjęciem zlecenia, zadając konkretne pytania i proponując optymalny sposób umieszczania oraz mocowania ślubnych dekoracji. W takim otoczeniu cała ślubna liturgia będzie brzmieć jeszcze piękniej.

Czerwona, jesienna dekoracja kościoła

Dekoracja ołtarza

Czerwona, jesienna dekoracja kościoła

Jesienna dekoracja kościoła

Czerwona, jesienna dekoracja kościoła

Tabliczki z hymnem o miłości

Czerwona, jesienna dekoracja kościoła

Dekoracja kościoła ze świecami

Czerwona, jesienna dekoracja kościoła

Dekoracja ławek w kościele

Czerwona, jesienna dekoracja kościoła

Czerwona, jesienna dekoracja kościoła

Czerwona, jesienna dekoracja kościoła

Dekoracja krzeseł na ślub

2019-01-04T12:46:04+00:00