Kolor roku 2017 w ślubnych stylizacjach kwiatowych: greenery

Strona główna/Bez kategorii/Kolor roku 2017 w ślubnych stylizacjach kwiatowych: greenery

Odcienie zieleni z pewnością należą do dominujących barw we florystyce. Nic więc dziwnego, że tegoroczny trend promujący kolor zielony w odcieniu greenery spotkał się z naszym entuzjazmem.

Zieleń króluje w kwiaciarniach

Zielone liście, łodygi, kwiaty, mchy… To wszystko mamy aktualnie do dyspozycji, kiedy przygotowujemy kwiatowe kompozycje. Kolor zielony należy do bardzo lubianych, chociaż przyznać trzeba, że dotychczas był kolorem tła. Dziś w tych odcieniach wystąpić może wszystko. Sporym uznaniem białostoczan cieszą się utrzymane w zielonych tonacjach bukiety okolicznościowe, a także wiązanki ślubne.

Co mówi kolor zielony?

Przywołajmy tu symbolikę koloru zielonego. Oznacza on nadzieję i szczęście. Jest barwą odradzającej się co roku natury, więc zapowiada też nieśmiertelność. Zielonymi bukietem warto obdarować kogoś, kto nie widzi przed sobą lepszego jutra. Zanim nie pojawił się trend greenery, rzadko spotykaliśmy takie połączenie odcieni zielonych z zielonymi, dlatego przede wszystkim, że bukiety w naszej kulturze zwykle są kolorowe, ale dzięki połączeniu różnorodnych kształtów i faktur wiązanki i bukiety w stylu greenery nie sprawiają wrażenia monotonnych, a wręcz przeciwnie – zachwycają oryginalnością. O zieleni w kwiatowych stylizacjach przeczytasz w artykule Bukiety ślubne jak ogrody: po francusku lub po angielsku.

Najmodniejszy odcień zieleni – greenery

Od lat Instytut Pantone, reprezentujący branżę poligraficzną, w której zaistniał dzięki opracowaniu własnej skali kolorystycznej, typuje, na podstawie obserwacji rynku, kolor odzwierciedlający aktualne trendy modowe, architektoniczne, designerskie, lifestylowe. W roku 2017 wskazany został odcień greenery. Przyjrzyjmy się mu.

  • Pozycja 15-0343 na wzorniku Pantone,
  • Opis: żywy, świeży odcień zielono-żółty,
  • Skojarzenia: pierwszy dzień wiosny, początek, odnowa, zdrowy styl życia, dbałość o środowisko,
  • Połączenia: delikatne odcienie różu, beżu, jasnego brązu, żółcieni, szarości.

Tylko sympatie?

Nie wszyscy byli zachwyceni tą propozycją Pantone. Wielu uznało, że greenery nie sprawdzi się w architekturze, modzie, że będzie trudny w łączeniu, niezbyt stylowy. Dobrze przyjęła go natomiast branża graficzna, gdzie odcienie zielni nie są jeszcze tak mocno wyeksploatowane jak inne kolory. Greenery pojawia się w tle i w detalach; doskonale przyciąga uwagę.
Potencjał tego koloru z powodzeniem wykorzystuje przede wszystkim branża ślubna.

Ukłon kwiaciarni w stronę miłośników natury

Zieleń typu greenery kojarzy się z naturą, harmonią – świetnie współtworzy atmosferę towarzyszącą doniosłym uroczystościom, jakimi są zaślubiny – niezależnie od tego, czy dobywają się w tradycyjnych okolicznościach, czy na łonie natury. Zieleń pasuje do wielu stylizacji, a w tym roku dodatkowo podkreśla bycie na czasie z nowinkami ze świata estetyki. Więcej o tego typu trendach piszemy w innym artykule na naszym blogu – Kwiaty na ślub: pokaż swój styl.

Wianki, bransoletki, butonierki w odcieniu greenery

Naturalistyczne propozycje, w które tak doskonale wpisuje się kolor tego roku, wykorzystujemy w naszej kwiaciarni, przygotowując wianki dla Panien Młodych oraz bransoletki dla Mam.
Bardzo nas cieszy to, że białostoczanki są tak otwarte na światowe nurty estetyczne, same śledzimy je z wypiekami na twarzy, by proponować naszym Klientom to, co piękne, modne, zwracające uwagę niebanalnością.

2017-07-18T07:47:15+00:00