Kwiaty na sesje brzuszkowe

Strona główna/Bez kategorii/Kwiaty na sesje brzuszkowe

Ciąża dla przyszłych Rodziców jest szczególnym okresem, dlatego coraz popularniejsze są tzw. sesje brzuszkowe, wykonywane głównie po to, aby uwiecznić ten wspaniały czas w życiu kobiety. Decydując się na taki rodzaj zdjęć, bardzo ważna jest nie tylko lokalizacja i rekwizyty, ale również towarzyszące nam kwiaty.

fot. Ola Ozorowska Fotografia

fot. Ola Ozorowska Fotografia

Sesje brzuszkowe okiem florysty

Ciąża, która trwa zaledwie 9 miesięcy, jest początkiem nowego życia dla Rodziców, którzy z niecierpliwością czekają na pojawienie się Dziecka. Aby uwiecznić czas, w którym brzuszek jest imponujących rozmiarów, wiele Par decyduje się na sesje brzuszkowe wykonywane w domu, plenerze lub profesjonalnym studiu. Aby fotografie wyszły pięknie, oprócz rekwizytów tj. buciki, serduszka albo zdjęcie USG, bardzo ważne są również dodatki kwiatowe, tj.:

  • wianki – idealne podczas sesji plenerowych, a jednocześnie przepięknie prezentują się na promiennej twarzy przyszłej Mamy. Dobrym pomysłem jest wykonanie również malutkiego wianuszka, który będzie symbolem oczekiwania na pojawienie się upragnionego Maleństwa. O dodatkowym kwiecistym nakryciu głowy należy pamiętać również wtedy, gdy jesteśmy już Rodzicami dziewczynki, ponieważ w przypadku sesji brzuszkowych, bardzo wskazana jest obecność najbliższej rodziny (małżonka i dzieci);
  • półwianki – jeśli ze względu na fryzurę nie możemy pozwolić sobie na założenie wianka, nie musimy wcale z niego rezygnować. Półwianki idealnie sprawdzą się w przypadku upięć, które ograniczają możliwość nakrycia głowy, a jednocześnie wyglądają tak samo uroczo i pięknie, jak pełne wianuszki;
  • bukiety – zarówno te duże, jak i malutkie – niemal miniaturowe – idealnie sprawdzą się podczas sesji ciążowej. Bukiety trzymane w dłoniach szczęśliwej Mamy, z pewnością będą dobrze komponowały się zarówno w przypadku zdjęć wykonywanych w plenerze (wówczas można wykorzystać kwiaty sezonowe), jak i w domowym zaciszu.

Różowe i niebieskie kwiaty

To, jakie kwiaty będziemy mieć przy sobie podczas sesji zdjęciowej, powinno zależeć w dużej mierze od wybranej lokalizacji. W przypadku zdjęć w plenerze, idealnie sprawdzą się luźne bukieciki z kwiatów sezonowych oraz wianki, które sprawią wrażenie samodzielnie uplecionych.

fot. Ola Ozorowska Fotografia

fot. Ola Ozorowska Fotografia

W przypadku przestrzeni domowej, rośliny powinny być przytulne oraz kojarzyć się z radością. Wskazane są kolory przyjemne dla naszych oczu, np. żółty, zielony, łagodnie pomarańczowy. Przygotowany pokoik dziecięcy można udekorować pastelowymi kwiatami, co również w efekcie finalnym wygląda niezwykle uroczo.

Symboliczne wykorzystanie barw podczas sesji brzuszkowych może być również podyktowane płcią Maleństwa, dlatego można zwrócić uwagę na to, aby kwiaty w bukiecie były np. błękitne (w przypadku chłopczyka) lub różowe (kolor dziewczynek).

Fotografia główna: Ola Ozorowska Fotografia

2018-07-05T12:48:41+00:00