Niebiesko nam… i Pannom Młodym. Bukiety ślubne z niebieskich kwiatów

Strona główna/Bez kategorii/Niebiesko nam… i Pannom Młodym. Bukiety ślubne z niebieskich kwiatów

Tematyka bukietów ślubnych pojawia się często w naszych wpisach blogowych, a inspiracji dostarcza sama natura. Alternatywą dla najpopularniejszych wersji kolorystycznych, czyli bieli, różu i czerwieni, są kwiaty w kolorze niebieskim. Moda na takie kompozycje utrzymuje się od wielu sezonów, a my z powodzeniem spełniamy życzenia kobiet o wymarzonej ślubnej kompozycji.

Stawiamy na naturalne koncepcje w bukietach ślubnych

Dawniej nietypowe kolory kwiatów kojarzyły się ze sztucznymi metodami ich barwienia, ale wcale nie musi tak być. W Girlandzie tworzymy z kwiatów o naturalnym niebieskim wybarwieniu, a skala nasycenia koloru jest niezwykle szeroka – od delikatnego błękitu po kobalt.

1. Bukiet z hortensji

Hortensja występuje w wielu wersjach kolorystycznych, w tym także niebieskiej. Jest to krzew, którego duże kwiatostany idealnie dopełniają kompozycje florystyczne. Intensywność odcienia zależy od kwaśności gleby, na której wzrastają hortensje (bardziej kwaśna gleba to bardziej intensywny odcień). Kwiatostany te mogą stanowić całość bukietu lub być jego dopełnieniem. Na bukiet ślubny z hortensji bez problemu możemy się zdecydować nawet późną jesienią lub zimą – jest to kwiat, któremu mrozy są niestraszne, a swoje kwitnienie rozpoczyna już w okolicach czerwca. Hortensje w bukiecie ślubnym stworzą piękną kulę, i są znakomitym pomysłem zarówno na bukiet dla Panny Młodej, jak i do mniejszych bukiecików dla druhen.

2. Bukiet z ostróżek

Piękne kwiatostany ostróżek nie pozostawiają nikogo obojętnym. Jest to bylina, która sprawdza się również w formie kwiatów ciętych, stąd możliwość włączenia jej w urokliwe ślubne kompozycje. Podobnie jak hortensja, występuje w różnych odcieniach niebieskiego koloru. Jej drobne kwiaty nie potrzebują praktycznie żadnych dodatków, aby wyglądać wyjątkowo. Znakomicie pasuje do bukietów okrągłych i kaskadowych. Warto na nie zwrócić uwagę, jeśli planujemy ślub w okresie od maja do października, kiedy ostróżki kwitną.

3. Bukiet z mikołajka

Nazwa bardziej kojarzyć się może z bohaterem książek dla dzieci, ale mikołajek to również gatunek kwiatów i kwiaty te także proponujemy przyszłym Pannom Młodym do ich ślubnych wiązanek oraz bukietów. Świetnie sprawdza się jako dodatek to mieszanych bukietów ślubnych. Płaskolistny mikołajek w połączeniu chociażby z frezjami czy wspomnianymi wcześniej ostróżkami da niesamowity efekt. Przy rozpatrywaniu tej rośliny warto mieć na uwadze, iż świetnie nadaje się również do wianków i butonierek.

4. Bukiet z oxypetalum

Piękne, drobniutkie kwiatuszki ze środeczkiem niczym niebieski diamencik – tak pokrótce można opisać oxypetalum. Niesamowicie dziewczęce, urocze, delikatne… W odcieniach błękitu. To kolejny kwiat, który z powodzeniem może być głównym aktorem naszego bukietu, jak i odgrywać oscarową, drugoplanową rolę.

5. Bukiet z gentiany

Gentiana, zwana również goryczką, to kolejna ciekawa propozycja w atlasie kwiatów powiązanych z tematyką ślubną. Charakterystyczne kwiatostany mają kobaltowy kolor, a kształtem przypominają trąbki. Ułożenie misternej kompozycji przy użyciu niewielkiej ilości dodatków stanowi jedną z ciekawszych opcji. Szmaragdowa gentiana kwitnie wiosną, więc pary biorące ślub akurat w tej porze roku z całą pewnością powinny zainteresować się tym wyjątkowym kwiatem.

Wyjątkowe kwiaty na wyjątkowy dzień – dodatkowe atuty

Dobór kolorów bukietu ślubnego to często kwestia gustu przyszłej Panny Młodej, lecz za wyborem niebieskiej kolorystyki przemawiać może klika konkretnych argumentów:

  • ciekawy kontrast dla sukni ślubnej – jeżeli kwiaty mają być bardziej wyraziste i odcinać się od nieskazitelnej bieli lub delikatnych odcieni écru, czy beżu, niebieska kompozycja spełni to zadanie,
  • moda warta zainteresowania – wiele tendencji kwiatowych przemija, natomiast niebieskie kwiaty stale utrzymują się na topie rozwiązań kolorystycznych, zarówno jako kolor wiodący, jak też akcent w bukiecie białym, czy różowym,
  • zgodnie ze ślubnymi przesądami – aby z listy ślubnych obyczajów „coś niebieskiego” wypełnić kwiatami, warto poznać proponowane przez nas gatunki i wybrać samodzielnie lub zdać się na naszą poradę.

Na korzyść przemawia także możliwość dobrania niebieskiego kwiatka do butonierki Pana Młodego, opasek na rękę dla druhen, czy wianka Panny Młodej.

Kolor pełen znaczeń, zawsze efektowny i nietuzinkowy

Błękit to barwa letniego nieba i morza, ale kojarzyć się może również ze świeżością, spokojem, czystością. Odcienie granatowe, chabrowe oraz kobaltowe przywodzą na myśl opanowanie oraz elegancję. W dniu pełnym emocji wszystkie te uczucia łączą się ze sobą, przenikają, a każda chwila ma wyjątkowy charakter.

Odpowiednio dobrane kwiaty komponujemy w bukiety w kształcie:

  • półkuli – najbardziej znany kształt
  • stożka – coraz częściej wybierana opcja
  • kaskadowe – przypominają wodospad kwiatów spływających z dłoni, a w najpopularniejszej wersji stanowią połączenie kwiatów i naturalnych elementów zielonych.

Doradzamy oczywiście, jak uniknąć efektu przesycenia, aby każdy bukiet miał w sobie dokładnie tyle niebieskiego, ile będzie wyglądać ciekawie i z pomysłem.

O bukietach ślubnych w Girlandzie na każdą porę roku

Sezonowość niebieskich kwiatów sprawia, że w danym okresie dostępne są poszczególne gatunki, lecz zawsze dbamy o to, aby wybór był jak największy. Z naszymi bukietami ślubnymi wiąże się wiele miłych wspomnień, są one ozdobą pamiątkowych zdjęć. Wiele z nich zobaczyć można w zakładce „Galeria”.

Bukiet ślubny z anemonów

Bukiet ślubny z chabrów i hortensji

Bukiet ślubny z czarnuszką i agapantem

Bukiet ślubny z dodatkiem ostróżki i hortensji

Bukiet ślubny z gentianą, czarnuszką i oxypetalum

bukiet ślubny z hortensji

Bukiet ślubny z hortensji

Bukiet ślubny z hortensji fot. Adam Bruczko Fotografia

Bukiet ślubny z niezapominajek

Bukiet ślubny z oxypetalum

Bukiet ślubny z oxypetalum, hortensją, mikołajkiem i dmuchawcami

Bukiet ślubny z stylu boho z dodatkiem błękitnej hortensji

2020-10-19T12:06:06+00:00