Tradycja wręczania kwiatów na zakończenie roku szkolnego

Strona główna/Bez kategorii/Tradycja wręczania kwiatów na zakończenie roku szkolnego

Tradycja wręczania kwiatów na zakończenie roku szkolnego jest jednym z najpowszechniejszych zwyczajów w Polsce, który wynika głównie z poczucia wdzięczności za opiekę nad dziećmi – zarówno tymi malutkimi, jak i wchodzącymi w dorosłość.

Ćwierć miliona gatunków

Na świecie istnieje mniej więcej ćwierć miliona gatunków roślin okrytonasiennych, które wykazują niezwykłe właściwości. Doskonałość, jaką cechują się niektóre gatunki roślin sprawiła, że zwyczaj wręczania kwiatów sięga czasów Mezopotamii. Kiedy kupujemy kwiaty zwykle zależy nam na znalezieniu urokliwego bukietu, który wywoła uśmiech na twarzy obdarowanego i będzie wyrazem wdzięczności. Najlepsi floryści, którzy doskonale rozumieją na czym polega fenomen kwiatów, tworzą – z niemal matematyczną precyzją – przemyślane kompozycje będące idealnym połączeniem gatunków, kolorów, struktur oraz kształtów.

Bukiet najszczerszych podziękowań

Kompozycja, którą zamierzamy wręczyć nauczycielowi podczas zakończenia roku szkolnego powinna cechować się przemyślaną koncepcją oraz składać wyłącznie ze świeżych roślin. Kwiaty cięte mają ograniczoną żywotność, dlatego bukiety okolicznościowe muszą być wykonane według obowiązujących standardów florystycznych. W przeciwnym wypadku może się okazać, że wiązanka straci na uroku w przeciągu kilku godzin od zakupu.

Bardzo ważne, w przypadku zamiaru zakupu kwiatów dla nauczyciela jest to, aby złożyć zamówienie z odpowiednim wyprzedzeniem. Koniec roku szkolnego jest dniem, w którym floryści mają pełne ręce roboty, dlatego warto wcześniej przemyśleć kwestię bukietu i skonsultować możliwość jego wykonania z kwiaciarnią. Zdarza się, że zależy nam na oryginalnej kompozycji, która będzie składała się z wyjątkowych i niespotykanych gatunków kwiatów, dlatego odpowiedni czas na jego wykonanie jest w tym przypadku kluczowy.

Najlepsze kwiaty na zakończenie roku szkolnego

Jeśli nie chcemy wręczać standardowego bukietu okolicznościowego, kwiaciarnia Girlanda oferuje również inne rozwiązania, które cieszą się popularnością wśród Klientów:

  • kwiaty doniczkowe – uważane przez wielu jako najlepszy wybór, który będzie przypominał obdarowanemu o nas przez kilkanaście lat. Taka forma sprawdzi się szczególnie w sytuacji, kiedy kwiaty musimy kupić na dużo wcześniej przed uroczystością
  • flowerboxy – tzw. florystyczny krzyk mody, który podbił serca Klientów na całym świecie. Wyjątkowa kompozycja zamknięta w eleganckim pudełku sprawia, że całość wygląda niezwykle estetycznie i nowocześnie. Do wyboru jest zarówno kształt boxa jak również rodzaj kwiatów.

Kwiaty, które zamierzamy wręczyć nauczycielowi z okazji zakończenia roku szkolnego są nie tylko przejawem wdzięczności za cały trud i zaangażowanie, ale również wyrazem szczególnej sympatii, która nawiązuje się pomiędzy uczniem a wychowawcą.

2018-06-15T08:12:19+00:00