Tradycyjne i rzymskie wieńce pogrzebowe – na ostatnie pożegnanie

Strona główna/Bez kategorii/Tradycyjne i rzymskie wieńce pogrzebowe – na ostatnie pożegnanie

Florystyka funeralna określa zasady, według których tworzone są współczesne modele wieńców pogrzebowych. Głównym wyznacznikiem jest zawsze stonowana kolorystyka oraz umiar w dekorowaniu, a rodzaj dodatków nie powinien odbiegać od prostoty całości. Nawet wieńce najbardziej okazałe, kilkuwarstwowe, powinny być proste w swym wyrazie, wyrażające żal związany z każdym pochówkiem. Nasi klienci mogą wybierać w wielu kompozycjach, które przygotowaliśmy. Zarówno wieniec pogrzebowy z białych kwiatów, jak i wieniec z anturium są odpowiednim wyborem dla godnego uczczenia pamięci o zmarłym.

Klasyka wśród wieńców pogrzebowych z żywej jedliny i kwiatów

Gdy moment zaniesienia wieńca można nieco odłożyć w czasie, na przykład na następny dzień, warto wybrać kompozycję o kształcie elipsy, bazującą na świeżych gałązkach jodły oraz naturalnych kwiatach, ponieważ wieńce takie przygotowywane są pod kątem konkretnego zamówienia.

Takie połączenie:

  • wygląda zawsze naturalnie, a za sprawą odpowiednio dobranych kwiatów i igliwia zachowuje trwałość dłużej niż pogrzebowe wiązanki,
  • ma charakterystyczny dla drzew iglastych zapach, który nie sposób uzyskać w wieńcach z tworzyw sztucznych.

Anturium w wieńcu na zamówienie stanowi opcję, w ramach której gotowa kompozycja może być zgodna z indywidualnymi ustaleniami lub odzwierciedlająca wzory dostępne w naszej sprzedaży online. Niezależnie od wersji, całość na długo zachowa świeżość i estetyczny wygląd.

Połączenie żywej jedliny i sztucznych kwiatów lub inne możliwości

Asortyment wieńców pogrzebowych obejmuje, poza kompozycjami naturalnymi, również dwie inne opcje.

  1. Cięte kwiaty są znacznie mniej trwałe niż gałęzie drzew iglastych, dlatego alternatywą dla naturalnego wieńca są kompozycje żywej jedliny i sztucznych kwiatów. Do tworzenia tych kwiatów stosowane są tworzywa wysokiej jakości, dlatego z powodzeniem odwzorowane są naturalne kształty i kolory.
  2. Inne rozwiązanie to wieńce wykonane w całości z tworzyw sztucznych, od podkładu poprzez igliwie i kwiaty po dekoracje. Niewątpliwą zaletą jest w tym przypadku odporność na niekorzystne warunki pogodowe – w praktyce wieniec taki nawet przez kilka miesięcy na cmentarzu będzie nadal efektowny i foremny.

Kompozycje w tej wersji dostępne są zazwyczaj bez czasu oczekiwania, można je zakupić w naszej kwiaciarni w Białymstoku lub poprzez zamówienie online.

Zarówno kompozycje świeże, jak też z elementów sztucznych występować mogą również w wieńcach okrągłych, zwanych wieńcami rzymskimi. Funeralny charakter zostaje zachowany, a całość przybiera nowszą, lecz dobrze już znaną i akceptowalną formę.

Ostatnie pożegnanie zmarłych, wyrazy współczucia bliskim

Wieniec pogrzebowy – rzymski lub tradycyjny – może służyć złożeniu hołdu osobie, która odeszła, a jednocześnie wieniec taki przekazuje wyrazy współczucia bliskim tej osoby. Ma to zastosowanie zarówno w relacjach rodzinnych, jak i bardziej oficjalnych, na przykład służbowych. Zależnie od okoliczności, do wieńca może być dołączona szarfa z określonym napisem.

Tekst to zazwyczaj:

  • po lewej stronie treść odnosząca się do osoby zmarłej, na przykład: „Kochanej Cioci”, „Drogiemu Tacie” lub bardziej oficjalnie: „Z ostatnim pożegnaniem”, czy „Na ostatnią drogę”,
  • po prawej stronie informacja, kto składa kwiaty, na przykład: „Córka Kasia”, „Hania z Rodziną”, „Firma XYZ”.

Barwy szarf charakterystycznych dla wieńców pogrzebowych to głównie biel, srebro, złoto oraz fiolet i czerń, a same szarfy mogą mieć matowe, satynowe lub nieco błyszczące wykończenie.

Trudne pożegnania, podczas których kwiaty mówią najwięcej

Dobór wieńca pogrzebowego do stopnia pokrewieństwa lub zażyłości z osobą zmarłą nie ma określonych ram, dlatego zależnie od kwoty przeznaczonego na ten cel budżetu, pomagamy dobrać odpowiednią konstrukcję. Sztuka funeralna rozwija się nieustannie, lecz również najnowsze wieńce zachowane są w spokojnej tonacji, a ich dekorowanie ograniczamy do niezbędnego minimum.

Biały wieniec pogrzebowy z kwiatów ciętych z chryzantemami

Bordowo-morelowy okrągły wieniec z kwiatów sztucznych

Czerwony wieniec pogrzebowy z kwiatów sztucznych

Duży, czerwony wieniec pogrzebowy z kwiatów ciętych z anturium i różami

Fioletowy, okrągły wieniec pogrzebowy z kwiatów sztucznych

Kremowo-pomarańczowy, okrągły wieniec pogrzebowy z kwiatów sztucznych

Różowy, okrągły wieniec pogrzebowy z kwiatów sztucznych

2020-10-28T15:30:06+00:00