Wianki jak z bajki idealne na każdą sesję zdjęciową

Strona główna/Bez kategorii/Wianki jak z bajki idealne na każdą sesję zdjęciową

Precyzja wykonania wianków to często pozorny nieład połączony z perfekcją komponowania określonych gatunków kwiatów. Magia takich kompozycji polega na możliwości stworzenia rozwiązań niezwykle skromnych, minimalistycznych lub znacznie bardziej dekoracyjnych, okazałych, strojnych. Ważne jednak, aby całość miała określony styl, charakter oraz estetykę – wtedy wianek wygląda odpowiednio do danej okazji.

Sesje zdjęciowe w wianku – okolicznościowe, wizerunkowe i inne

Przed zapoznaniem się z tematyką wianków często trudno sobie wyobrazić inne okazje do użycia tej dekoracji poza najbardziej oczywistymi. Warto jednak wiedzieć, że wianki przebojem zdobyły świat sesji zdjęciowych i z powodzeniem odnajdują się w kolejnych dziedzinach życia i przy kolejnych uroczystościach.

 • 1. Na ślub oraz sesję narzeczeńską

Jako alternatywa dla welonu, czy ślubnego diademu, wianek urzeka skromnością i delikatnością. Jego symbolika nawiązuje do dawnych czasów, gdzie był oznaką niewinności. Taki wianek wybierany jest również chętnie na sesje zdjęciowe Narzeczonych, a my już od momentu tworzenia dbamy, aby zachował świeżość i nienaganny wygląd.

 • 2. Na chrzciny i komunię

Wianuszki na chrzest polecane są nieco starszym dzieciom, natomiast podczas komunii każda dziewczynka ma na głowie wianek i warto wybrać model z żywych kwiatów, aby dodać uroku całości. Takie wianki są subtelne, pełne finezji, lecz mogą mieć kilka charakterystycznych elementów, na przykład odpowiednio dobrane wstążeczki.

 • 3. Na sesję rodzinną

Coraz popularniejszym trendem są rodzinne sesje zdjęciowe, wykonywane z inicjatywy danej rodziny lub realizowane jako prezent. Gdy mama i córka chcą dodatkowo podkreślić łączące ich więzi, spójne stylistyczne wianki z powodzeniem spełnią tę potrzebę, a całość nabierze nowego wyrazu.

 • 4. Na sesję wizerunkową

Sesje wizerunkowe to nie tylko pracownicy biurowców w monumentalnych wnętrzach, lecz również osoby zajmujące się na co dzień rękodziełem, sprzedażą produktów organicznych, tworzeniem artykułów użytkowych w zgodzie z naturą. Naturalność wianków podkreśli specyfikę każdej takiej działalności i styl jej właścicielki.

 • 5. Dla agencji modelek

Tworzenie wianków na większą skalę możemy zrealizować między innymi na potrzeby katalogowych sesji zdjęciowych. Niezależnie od tego, czy wianki mają być identyczne, czy różne, zamówienie zostanie wykonane z należytą starannością. Dominacja sztucznych ozdób i dodatków będzie w odwrocie, a naturalne piękno wianków odda istotę zamiłowania do przyrody.

Opinie Klientek są dla nas najlepszą wskazówką

Trendy w świecie florystyki pojawiają się i przemijają, jednak niektóre z nich to wciąż niepisany kwiatowy top. Do czołówki wianki weszły nieprzypadkowo – ich ponadczasowy charakter oraz możliwość formowania niemal dowolnych modeli jedynie poprzez odpowiedni dobór kwiatów sprawia, że my również z przyjemnością podejmujemy się „wiankowych” działań.

W opinii kobiet:

 • wianek na głowie sprawia, że można poczuć się znacznie bardziej kobieco, wyjątkowo,
 • odpowiednio dobrany wianek zastąpi najbardziej fantazyjne uczesanie i ozdoby włosów,
 • konstrukcja wianka daje dużą swobodę układania fryzury,
 • tworzone przez nas wianki podkreślają osobowość i charakter kobiety, idealnie komponują się również ze strojem oraz dodatkami.

Ważne, że kompozycje w formie wianków dostępne są cały rok, a gama okazji, aby w ten sposób podkreślić dziewczęcy lub kobiecy urok, jest nieograniczona.

Sielsko, zwiewnie, bezpretensjonalnie z wiankiem na głowie

Obsługa sesji zdjęciowych wymaga doświadczenia oraz znajomości specyfiki powstawania zdjęć. Od fotografa zależy dobry kadr, odpowiednie ujęcie i światło, natomiast w rękach florystek leży potencjał wizerunkowy każdego wianka. Z powodzeniem dobieramy gatunki i kolory kwiatów oraz dodatków zieleni, aby na każdym zdjęciu spełniały swoją rolę – skupiały uwagę, emanowały świeżością.

Tę formę doceniło już wiele Klientek z Białegostoku i okolic. Warto nam zaufać, zapraszamy do kontaktu.

Zdjęcia z sesji stylizowanej:

 • fotografia: Ewelina Sadowska z Fotografie Ewelina Sadowska
 • modelka: Martyna Patrycja Maszkowska
 • kwiaty: Kwiaciarnia Girlanda Białystok
Romantyczny, różowy wianek

Romantyczny, różowy wianek

Romantyczny, różowy wianek

Wianek na sesję zdjęciową

Romantyczny, różowy wianek

Wianek na sesję plenerową

Romantyczny, różowy wianek

Wianek na sesję narzeczeńską

Romantyczny, różowy wianek

Romantyczny, różowy wianek

2019-01-04T12:48:43+00:00