Wybór bukietu i oświadczynowe zwyczaje

Strona główna/Bez kategorii/Wybór bukietu i oświadczynowe zwyczaje

Zaręczyny są piękną, a zarazem bardzo stresującą sytuacją dla każdego mężczyzny, dlatego warto poznać oświadczynowe zwyczaje, które pomogą nam dobrać odpowiedni bukiet zaręczynowy. Aby ukochana powiedziała upragnione “tak”, nie wystarczy jedynie pierścionek, bardzo ważne są również kwiaty.

Kwiaty na oświadczyny

Wręczenie kwiatów w momencie zaręczyn jest już tradycją, o której nie należy zapominać, jeśli zależy nam na stworzeniu wyjątkowej atmosfery. Wybrany bukiet powinien symbolizować miłość oraz być wykonany z najwyższą starannością i dokładnością. Oprócz wiązanki bardzo ważna jest również znajomość oświadczynowych zwyczajów oraz dobre przygotowanie.

Do najczęściej wybieranych kompozycji oświadczynowych zaliczamy:

bukiet zaręczynowy z róż

  • bukiety mieszane – kwiaty sezonowe zawsze mają w sobie “to coś”, ponieważ istnieje setki tysięcy przepięknych gatunków roślin, które w połączeniu wyglądają obłędnie. Warto zaznaczyć, że kwiaty mieszane nie muszą oznaczać wielokolorowej wiązanki, ponieważ możemy również użyć kilku odmian o tej samej barwie, co jest wskazane szczególnie w przypadku uwielbienia przez Ukochaną danego koloru;
  • bukiet jednorodny – najczęściej wybieranym gatunkiem do tworzenia tego typu wiązanek są oczywiście róże. Symbolizują miłość, oddanie oraz namiętność. Jeśli jednak wolimy coś mniej klasycznego, równie dobrze sprawdzą się bukiety zaręczynowe z np. goździków, peonii lub tulipanów. Warto w takiej sytuacji zasugerować się preferencjami Wybranki, ponieważ wręczenie kompozycji z jej ulubionych kwiatów, z pewnością podkreśli nasze zaangażowanie;
  • flowerbox – ten niekwestionowany lider portali społecznościowych jest również dobrym pomysłem na zaskakujące zaręczyny, ponieważ umożliwia nam ukrycie w nim pierścionka zaręczynowego, co zwiększy element zaskoczenia.

Oświadczynowe zwyczaje – savoir vivre

Zaręczyny są ważną chwilą nie tylko w życiu zakochanych, ale również ich rodzin. Istnieją pewne zasady zachowań, którymi powinniśmy się kierować podczas tradycyjnych oświadczyn lub przy wizycie u rodziców Ukochanej. Najważniejsze, oprócz osobistego poinformowania najbliższych o zaręczynach, jest wręczenie kwiatów jej Mamie. Taki gest jest nie tylko wzorcem taktownego zachowania, ale również miłym gestem, który z pewnością wpłynie na reakcję Rodziców kobiety.

Kwiaty, które wręczymy Mamie Ukochanej, powinny być stonowane oraz niepowtarzalne. Pamiętajmy, że informacja o zaręczynach (zwłaszcza wtedy, kiedy jest dużym zaskoczeniem) może wywołać wiele emocji, dlatego warto odpowiednio wcześnie zamówić stosowny bukiet dla przyszłej teściowej. W takim przypadku polecane są małe kosze kwiatowe, które nie tylko prezentują się elegancko, ale również świadczą o naszych staraniach.

bukiet zaręczynowy z tulipanów

Bardzo dobrym zwyczajem jest również wręczenie upominku każdej kobiecie, która znajduje się aktualnie w domu. Jeśli wiemy, że podczas naszej wizyty będzie obecna np. siostra lub ciocia przyszłej Panny Młodej, warto przygotować symboliczną różę. Takie zachowanie i znajomość oświadczynowych zwyczajów, z pewnością zrobią wrażenie na rodzinie Ukochanej.

2020-10-19T12:08:37+00:00