Jak wybrać kwiaty na pogrzeb dla młodej osoby?

Strona główna/Bez kategorii/Jak wybrać kwiaty na pogrzeb dla młodej osoby?

Zagadnienia florystyki funeralnej odnoszą się i do składania kondolencji, i do przynoszenia kwiatów na pogrzeb dla uczczenia pamięci osoby zmarłej. Pogrzeb młodej osoby lub dziecka to okoliczności, których wymowę dodatkowo mogą podkreślić odpowiednio przygotowane bukiety, wiązanki lub wieńce. Warto zwrócić uwagę między innymi na kolorystykę danej kompozycji oraz elementy dodatkowe, aby całość wyglądała skromnie i estetycznie, czyli adekwatnie do tak trudnych zdarzeń.

Jasne kolory – dobry kierunek w dziedzinie kwiatów na pogrzeb dla młodej osoby

Na pogrzeb młodej osoby lub dziecka zwykle proponujemy kwiaty w stonowanych kolorach – najczęściej biel i krem. Odwiedzając kwiaciarnię lub korzystając z opcji zamówienia online można sprawdzić dostępne propozycje i wybrać odpowiednią wielkość, kształt i charakter wieńca lub bukietu, który prześlesz albo dostarczysz na pogrzeb osobiście.

Do wyboru jest zazwyczaj wiele opcji, między innymi ze względu na:

  • gatunki kwiatów – mogą to być kwiaty sezonowe lub dostępne cały rok,
  • kolorystykę – standardem są jasne kolory, od bieli poprzez odcienie kremowe po inne pastele; podkreśla to dodatkowo niewinność osoby młodej i nie przytłacza otoczenia nadmiarem barw,
  • rodzaj kompozycji – do wyboru są wieńce pogrzebowe, najczęściej zamawiane przez najbliższą rodzinę, a także standardowe wiązanki i bukiety oraz ich bardziej rozbudowana wersja – wiązanki na florecie.

W takich okolicznościach znacznie częściej wybierane są kwiaty żywe, a ich przybranie to minimalistyczne wstążki lub szarfy w stonowanych kolorach oraz elementy zielone, które zawsze stanowią optymalne dopełnienie bukietów i wiązanek. W przypadku pogrzebu młodej osoby lub dziecka często rezygnuje się z klasycznych wiązanek czy wieńców, na rzecz (najczęściej jasnych) kwiatów przewiązanych elegancką wstążką.

Wybór dodatkowych kwiatów na pogrzeb dla młodej osoby w jednej kwiaciarni

Poza kwiatami przynoszonymi dla uczczenia pamięci osoby zmarłej opisanymi powyżej, warto zastanowić się na bukietem kondolencyjnym i wręczyć go bliskim wraz z wyrazami współczucia lub przesłać za pośrednictwem kwiaciarni. Wystarczy niewielki bukiet, będący dopełnieniem zakupionych już kwiatów na pogrzeb dla młodej osoby. Również w tym przypadku do wyboru są gotowe kompozycje albo opcja wykonania bukietu na zamówienie.

 

W nurcie florystyki pogrzebowej tworzone są także wieńce i wiązanki natrumienne. Od standardowych wersji mogą być nieco mniejsze, natomiast dobór kwiatów, roślin oraz ozdób jest podobny, a gotowe kompozycje wykonywane są równie precyzyjnie.

Podobne zasady przy wyborze kwiatów na pogrzeb dla dziecka

Z kwiatami na pogrzeb dla dziecka również wiąże się symbolika niewinności, dlatego najczęściej wybierane są kwiaty białe, kremowe lub jasnoróżowe. Często rezygnuje się z igliwia na rzecz delikatniejszej zieleni.

Nasze doświadczenie pokazuje, że florystyka funeralna to dziedzina, w której gotowe kompozycje kwiatowe na pogrzeby są popularnym rozwiązaniem. Florystyka funeralna, czyli pochówek z odpowiednią kwiatową oprawą.

W szeroko pojętej florystyce gama kwiatów na pogrzeb dla młodej osoby lub dziecka daje możliwość dobrania wieńca albo bukietu stosownego do okoliczności. Tworząc wszystkie nasze kompozycje przykładamy wagę do precyzji wykonania, zatem i w tym przypadku możesz mieć pewność wysokiej jakości.

2017-09-01T11:41:25+00:00