Zasady przygotowywania dekoracji z kwiatów na imprezy okolicznościowe

Strona główna/Bez kategorii/Zasady przygotowywania dekoracji z kwiatów na imprezy okolicznościowe

To, jakie kwiaty wybierzemy na daną imprezę okolicznościową, zależy przede wszystkim od jej charakteru. Inne kwiaty przygotujemy na konferencję, inne na firmową imprezę promocyjną, a jeszcze inne na galę. Zobaczcie, na co zwracamy uwagę, pracując przy zleceniach wykonania oprawy kwiatowej białostockich eventów.

Klasa sama w sobie

Przede wszystkim kwiaty eventowe mają podkreślać rangę wydarzenia, tworzyć przyjazną, estetyczną scenografię. Nie mogą przytłaczać, ale nie powinny też ginąć wśród funkcjonalnych atrybutów. Zadaniem florystów jest więc takie ich skomponowanie i umiejscowienie, aby zindywidualizowały przestrzeń i pokazały klasę organizatorów.

Kwiaty na imprezy okolicznościowe: w kolorach firmowego logo

Dekoracje kwiatowe są częścią dekoracji w ogóle, co oznacza, że powinny pasować do estetycznej koncepcji całości. Wielokrotnie już o tym na naszym blogu pisałyśmy przy okazji tworzenia dekoracji ślubnych (na przykład tu: Kwiaty na ślub: pokaż swój styl), ale powtórzymy jeszcze raz: dbamy o jednorodność. Zanim przygotujemy kwiaty na event, zapoznajemy się z jego tematyką, z koncepcją wystroju. Oprawa kwiatowa powinna współgrać z:

  • zaproszeniami,
  • kartami, tablicami informacyjnymi,
  • ubiorem hostess i obsługi.

Na ogół wybierane są odcienie przewodnie zgodne z kolorystyką logo firmy lub promowanych produktów.

Funkcjonalność w komponowaniu kwiatów na eventy

Pamiętać należy przede wszystkim o tym, że kwiaty na imprezach okolicznościowych nie mogą przeszkadzać. Zwracamy więc uwagę na to, by znajdowały się w strategicznych, to znaczy doskonale wyeksponowanych, ale bezpiecznych miejscach. Nie powinny stanowić zagrożenia dla przechodzących, a czasem też w pośpiechu przebiegających, osób.

Na eventach poza Gośćmi są przecież pracownicy obsługi, którym musimy zapewnić swobodną drogę i możliwość nieskrępowanego wykonywania obowiązków. Dlatego najpierw oglądamy miejsce, w którym będziemy przygotowywać kwiatową oprawę. Z doświadczenia wiemy, że inaczej wygląda pomieszczenie wyłącznie ze sprzętem, inaczej już z kwiatowymi dekoracjami, a jeszcze inaczej, gdy zaczyna wypełniać się ludźmi.

Nie za dużo, nie za mało, a w sam raz

To naczelna zasada przygotowywania kwiatów na imprezy okolicznościowe. Przyznać jednak trzeba, że brzmi dość enigmatycznie. W praktyce oznacza to, że dekoracje z kwiatów umieszczamy w charakterystycznych miejscach: przy wejściu/wyjściu, na podium, przy mównicach, na stolikach. Właśnie tam Goście będą skupiać wzrok.

Adekwatne propozycje: kwiaty i dodatki na imprezy okolicznościowe

Kwiaty, które wybieramy na eventy w Białymstoku, dopasowujemy do wielkości pomieszczenia:

  • w małych pomieszczeniach stawiamy na drobne dekoracje,
  • w dużych salach możemy sobie pozwolić na okazałe kompozycje.

Korzystamy także z urokliwych, klimatycznych kwiatów i dodatków sezonowych:

  • od wiosny do późnego lata staramy się wybierać charakterystyczne dla tych pór roku kwiaty: żonkile, bzy, konwalie, lawendę, wrzosy
  • jesienią stawiamy na naturalne dodatki: kasztany, żołędzie, dynie,
  • zimą sięgamy po szyszki, ozdobne gałęzie

Tylko świeże kwiaty!

W naszej branży to już standard – do dekoracji wybieramy tylko świeże kwiaty. Dbamy o to, by ich świeżość utrzymać przez cały czas trwania imprezy. Tworzymy oryginalne konstrukcje, klasyczne dekoracje, dedykowane bukiety. Unikamy kwiatów sztucznych.

Event to nie wesele

Chociaż i jedne, i drugie wydarzenia niekiedy podobne są pod względem rozmachu, trzeba pamiętać, że inna jest rola dekoracji, które z myślą o nich wykonujemy.

Wszyscy lubimy piękne miejsca, estetyczne wnętrza. Kwiaty tworzą w nich dodatkowo niepowtarzalny klimat elegancji i luksusu, a także poprawiają nastrój – niezależnie od tego, czy jesteśmy na firmowej gali, czy na branżowej konferencji. Dobre przygotowanie eventu obejmuje także te kwestie – warto powierzyć je doświadczonym florystykom, które zadbają o to, by goście czuli się tam dobrze.

2017-09-01T11:55:01+00:00