Spełniamy florystyczne fantazje – kilka słów o tym, jak się pracuje w kwiaciarni

Strona główna/Bez kategorii/Spełniamy florystyczne fantazje – kilka słów o tym, jak się pracuje w kwiaciarni

Według statystyk w Polsce są niemal 23 000 firm z przypisanym numerem 47.76, co w klasyfikacji PKD odpowiada branży kwiaciarskiej. Zastanawialiście się kiedyś, co decyduje o tym, że jedne kwiaciarnie są bardziej lubiane niż inne, że do jednych lubimy zaglądać, a drugie omijamy? Chodzi o coś więcej niż dobry marketing. Chodzi nawet o coś więcej niż kwiaty. W czym więc tkwi sekret? Na wstępie powiemy krótko: w atmosferze, która w kwiaciarni panuje.
Z tego wpisu dowiesz się, jak dbamy o atmosferę u nas oraz dlaczego jesteśmy dumne z naszej kwiaciarni i za co cenią nas Klienci.

Kwiatowa oaza w białostockim centrum handlowym

Nasza kwiaciarnia usytuowana jest w ruchliwym miejscu, dzięki czemu łatwo do nas trafić, jeśli szuka się kwiaciarni w Białymstoku. Lokalizacja taka ma jednak jeszcze jedną zaletę. W gwarnej galerii tworzymy miejsce pełne spokoju, pachnące kwiatami. To coś miłego dla oka i dla ducha. Są osoby, które zachodzą do nas na chwilę wytchnienia, i wychodzą z pękiem kwiatów, które zabierają do domowych wazonów, by umilić sobie tę najbliższą przestrzeń.

Florystyki, estetki, dobre znajome z kwiaciarni

Kwiaciarnia to nasze królestwo – jesteśmy florystykami, estetkami z zamiłowania, a dokładniej z natury. Lubimy rzeczy piękne i bezpretensjonalne, a najpiękniejsze są te naturalne. Dawniej florysta był botanikiem, znawcą roślin. Dziś botanicy oddają się nauce, a florystów spotkać można w kwiaciarniach, są specjalistami od komponowania elementów roślinnych- ale nie tylko. W swojej pracy są często także psychologami, którzy mają do czynienia z ludzkimi intencjami, emocjami. Towarzyszymy naszym Klientom w najważniejszych chwilach ich życia, w najdonioślejszych wydarzeniach, jak też na co dzień, kiedy chcą mieć w swoich domach i mieszkaniach odrobinę naturalnego luksusu.

Łączy nas sympatia do kwiatów

Klienci, którzy wybierają nasze usługi, mają pewność, że tworzymy dla nich rzeczy niepowtarzalne, spełniające z nawiązką ich wymagania. Spersonalizowaną jakość możemy zaproponować dlatego właśnie, że poznajemy naszych Klientów, rozmawiamy, zadajemy pytania. Ty też możesz poznać 7 typów klientów kwiaciarni – tych, z którymi najczęściej mamy do czynienia.

Wymyślne, wyrafinowane, wyjątkowe

Czasem Klienci pytają nas, skąd pomysł na kwiaciarnię w Białymstoku. Odpowiedź jest prosta: ludzie mają wrodzoną skłonność do piękna, trzeba tylko umieć ją rozpoznać i zaproponować coś, co stanie się jej wizualną reprezentacją. Na co dzień robimy:

Nie boimy się oryginalności. Zobacz, jakie połączenia możesz u nas znaleźć:

  • ponadczasowe zielenie na ślubach plenerowych,
  • odcienie akwarelowe, pastelowe idealne na lato,
  • modne boho, czyli kontrolowany nieład i swoboda,
  • odważne duety kolorystyczne: granat i bordo, mięta i pudrowy róż, biel i purpura,w dodatkach króluje naturalnie złoto, srebro i miedź.

Wiemy, co jest modne i dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami – przeczytajcie na naszym blogu artykuł Kolor roku 2017 w ślubnych stylizacjach kwiatowych: greenery.

Spełniamy kwiatowe fantazje – to nasza dewiza

Nie brak nam pomysłów. Inspirują nas branżowe czasopisma, szkolenia florystyczne, w czasie których podpatrujemy mistrzów. Prawdziwą skarbnicą są jednak nasi Klienci – wystarczy chwila, byśmy wiedziały, co ich ucieszy, co sprawi, że uśmiechną się za każdym razem, kiedy spojrzą na bukiet wyniesiony z naszej kwiaciarni. W ten sposób powstają ciekawe kompozycje.

2017-07-12T16:21:08+00:00